-1.5 °C
1028.0 hPa
84 %

Dnevno priopćenje Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 29. prosinca 2020.

Datum objave: 29. prosinca 2020.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u proteklih 24 sata u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda PCR metodom testirano je 269 osoba od čega su evidentirana 37 pozitivna slučaja na virus COVID 19 u Međimurskoj županiji. U proteklih 24 sata oporavilo se 104 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 724. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 31 968 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
Testiranjima brzim antigenskim testovima koji se obavljaju u drugim zdravstvenim ustanovama i privatnim laboratorijima, primljena je informacija o 2 pozitivna slučaja. Epidemiološka služba ne raspolaže podacima o ukupno obavljenim testiranjima u drugim ustanovama. Epidemiolozi su na temelju kliničke slike (bez testiranja) dijagnosticirali COVID 19 kod 22 osobe, dok je iz drugih županija javljeno da je virus dokazan kod dvije osobe.
Prema dnevnim informacijama Županijske bolnice Čakovec, ukupno je hospitalizirano 111 pacijenata pozitivnih na virus COVID 19, od toga je njih 11 hospitalizirano unutar 24 sata, dok je otpušteno 10 pacijenata. U tercijarnom respiratornom centru smješteno je 7 pacijenata, u palijativnom Covid centru smješteno je 13 pacijenata, a njih 91 u Županijskoj bolnici Čakovec. Na respiratoru se nalazi 15 covid pozitivnih pacijenata. U protekla 24 sata preminula je jedna osoba, muška osoba stara 70 godina. U zdravstvenom sustavu na virus COVID je pozitivno je 4 liječnika i 20 medicinskih sestara. U samoizolaciji se nalaze 2 liječnika i 5 medicinskih sestara.
U posljednjih sedam dana novopozitivni slučajevi su iz sljedećih općina i gradova: Grad Čakovec 140, Prelog 62, Mursko Središće 24, Belica 17, Dekanovec 1, Domašinec 4, Donja Dubrava 12, Donji Kraljevec 23, Donji Vidovec 6, Goričan 17, Gornji Mihaljevec 2, Kotoriba 12, Mala Subotica 16, Nedelišće 69, Orehovica 13, Podturen 17, Pribislavec 10, Selnica 18, Strahoninec 14, Sveta Marija 27, Sveti Juraj na Bregu 22, Sveti Martin na Muri 4, Vratišinec 2, Šenkovec 14 i Štrigova 10.
Najava testiranja može se izvršiti na broju 040/386-841 ili na e-mail adresi  mikrobiologija@zzjz-ck.hr. Detaljnije upute se nalaze na web stranici Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije https://www.zzjz-ck.hr/. Pozivni centar je na broju 040 386 835, svakodnevno od 8.00 – 20.00 sati, uključivo subotom i nedjeljom. Pozivni centar primarne zdravstvene zaštite je na broju 372-372.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content