Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 25. prosinca 2020.

Datum objave: 25. prosinca 2020.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda PCR metodom testirana je 271 osoba od čega su evidentirana 85 pozitivna slučaja na virus COVID 19 u Međimurskoj županiji. U proteklih 24 sata oporavilo se 149 osoba. Danas je prvi puta nakon 50 dana (od 5. studenog) broj aktivnih slučajeva u Međimurju pao ispod 1000, te on iznosi 951. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 31 533 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
Testiranjima brzim antigenskim testovima koji se obavljaju u drugim zdravstvenim ustanovama i privatnim laboratorijima, primljena je informacija o 3 pozitivna slučaja. Epidemiološka služba ne raspolaže podacima o ukupno obavljenim testiranjima u drugim ustanovama. Epidemiolozi su na temelju kliničke slike (bez testiranja) dijagnosticirali COVID 19 kod jedne osobe.
7-dnevna incidencija u Međimurskoj županiji je pala na 556 slučajeva, dok je 7-dnevna incidencija ako pribrojimo rezultate brzih Ag testova i dijagnoza putem kliničke slike 641. Time se nastavlja trend poboljšanja epidemiološke situacije u Međimurskoj županiji koje je kontinuirano od 3. prosinca 2020.
Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas ukupno u Međimurju bilježimo 9 771 osobu pozitivnu na virus COVID 19, od kojih se 8 643 osoba oporavilo
Prema dnevnim informacijama Županijske bolnice Čakovec, ukupno su hospitalizirana 119 pacijenata pozitivnih na virus COVID 19, od toga je njih 7 hospitalizirano unutar 24 sata, dok je otpušteno 11 pacijenata. U tercijarnom respiratornom centru smješteno je 9 pacijenata, u palijativnom Covid centru smješteno je 14 pacijenata, a njih 98 u Županijskoj bolnici Čakovec. Na respiratoru se nalazi 17 covid pozitivnih pacijenata. U protekla 24 sata preminulo je pet osoba, ženske osobe stare 87, 80 i 78 godina, te muške osobe stare 87 i 76 godina s pridruženim kroničnim bolestima. U zdravstvenom sustavu na virus COVID je pozitivno je 2 liječnika i 25 medicinskih sestara. U samoizolaciji se nalaze 4 liječnika i 2 medicinske sestre.
Najava testiranja može se izvršiti na broju 040/386-841 ili na e-mail adresi  mikrobiologija@zzjz-ck.hr. Detaljnije upute se nalaze na web stranici Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije https://www.zzjz-ck.hr/. Pozivni centar je na broju 040 386 835, svakodnevno od 8.00 – 20.00 sati, uključivo subotom i nedjeljom. Pozivni centar primarne zdravstvene zaštite je na broju 372-372.
Stožer civilne zaštite Međimurske županije upućuje iskrene i najljepše želje za Božićne blagdane.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content