Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 24. prosinca 2020.

Datum objave: 24. prosinca 2020.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda PCR metodom testirana je 264 osoba od čega su evidentirana 86 pozitivna slučaja na virus COVID 19 u Međimurskoj županiji. U protekla 24 sata oporavilo se 160 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 1 018. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 31 279 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
Testiranjima brzim antigenskim testovima koji se obavljaju u drugim zdravstvenim ustanovama i privatnim laboratorijima, primljena je informacija o 3 pozitivna slučaja. Epidemiološka služba ne raspolaže podacima o ukupno obavljenim testiranjima u drugim ustanovama. Epidemiolozi su na temelju kliničke slike (bez testiranja) dijagnosticirali COVID 19 kod 41 osoba.
Prema dnevnim informacijama Županijske bolnice Čakovec, ukupno su hospitalizirana 128 pacijenata pozitivnih na virus COVID 19, od toga je njih 6 hospitalizirano unutar 24 sata, dok je otpušteno 9 pacijenata. U tercijarnom respiratornom centru smješteno je 10 pacijenata, u palijativnom Covid centru smješteno je 15 pacijenata, a njih 109 u Županijskoj bolnici Čakovec. Na respiratoru se nalazi 18 covid pozitivnih pacijenata. U protekla 24 sata preminule su dvije osobe. U zdravstvenom sustavu na virus COVID je pozitivno je 3 liječnika i 27 medicinskih sestara. U samoizolaciji se nalaze 2 liječnika i 3 medicinskih sestara.
Najava testiranja može se izvršiti na broju 040/386-841 ili na e-mail adresi  mikrobiologija@zzjz-ck.hr. Detaljnije upute se nalaze na web stranici Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije https://www.zzjz-ck.hr/. Pozivni centar je na broju 040 386 835, svakodnevno od 8.00 – 20.00 sati, uključivo subotom i nedjeljom. Pozivni centar primarne zdravstvene zaštite je na broju 372-372.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content