Isplaćeno milijun kuna za saniranje štete međimurskim pčelarima

Datum objave: 23. prosinca 2020.

Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju isplatila je puni iznos omotnice od milijun kuna korisnicima iz Programa potpore pčelarima za saniranje šteta uzrokovanih pomorom pčelinjih zajednica na području Međimurske županije.
Potpora je dodijeljena pčelarima stacioniranih ili selećih pčelinjaka, kod kojih je na temelju Zapisnika o inspekcijskom nadzoru izvršenom na pčelinjacima u Međimurskoj županiji tijekom mjeseca lipnja utvrđen pomor pčela, s ciljem saniranja ekonomskih posljedica zbog izgubljene dobiti uslijed prestanka proizvodnje uzrokovane pomorom pčela te daljnji ostanak u sektoru pčelarstva i proizvodnji pčelinjih proizvoda. Potporu od 769 kuna po pčelinjoj zajednici primilo je 38 pčelara s ukupno 1.300 pčelinjih zajednica.
Izvor: Ministarstvo poljoprivrede