Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.3 °C
1019.0 hPa
45 %

Održan četvrti Dan karijera na Međimurskom veleučilištu u Čakovcu

Datum objave: 18. prosinca 2020.

Četvrtu godinu za redom održao se Dan karijera na Međimurskom veleučilištu u Čakovcu, koji je s obzirom na epidemiološku situaciju održan online. Samom otvorenju prisustvovali su državni tajnik u Ministarstvu znanosti i obrazovanja Tomislav Paljak, župan Međimurske županije Matija Posavec i dekan Međimurskog Veleučilišta doc.dr.sc. Igor Klopotan.
Dan karijera namijenjen je povezivanju studenata i poslodavaca, ali i učenicima završnih razreda srednjih škola koji razmišljaju o daljnjem školovanju ili zapošljavanju. Panel je okupio poduzetnike i predstavnike javnih institucija, a tvrtke su predstavile svoje djelatnosti i prilike, kao i način provedbe studentske prakse, ali i mogućnost zaposlenja nakon završenog školovanja.
Župan Međimurske županije Matija Posavec naglasio je kako je Dan karijera odlična točka polazišta za povezivanje studenata i poslodavaca, kao i za sudjelovanje na radionicama gdje će studenti moći iz prve ruke saznati novosti s tržišta rada. Gospodarstvo je tema koja je često u javnosti, a ovdje je vidimo u praktičnom obliku.
Dan karijera podržao je i Državni tajnik u Ministarstvu znanosti i obrazovanja Tomislav Paljak koji je naglasio važnost glavne teme – održivost, s obzirom da je i samo veleučilište svojim studentskim programima usmjereno u to područje: „Prekrasno je vidjeti ambiciju, ali i razvijenost socijalne osjetljivosti kroz stipendije i pomoć onima kojima je potrebna kako bi studirali i razvijali se. Posebno me veseli što povezujete gospodarstvo i obrazovanje.“ Zainteresirani učenici i studenti imali su priliku sudjelovati u panelima i radionicama te slušati predavanja profesora i vanjskih suradnika MEV-a iz područja gospodarstva.

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content