Filip Ude osvojio je srebro na konju s hvataljkama na 34. Europskom prvenstvu u gimnastici i tako ponovio 2008. godinu kada je također bio viceprvak Europe. Time je naš Međimurec i srebrni olimpijac dodao još jednu medalju u svoju bogatu karijeru. Za svoj nastup dobio je ocjenu 14.533, a zlato mu je pobjeglo za 33 tisućinke. Pobjede na Europskom rukometnom prvenstvu nastavile su nizati hrvatske rukometašice, među kojima su Međimurke Stela i Paula Posavec.  Do sad su rukometašice izborile pobjede protiv Mađarske, Nizozemske, Srbije i Rumunjske, a pobjedom protiv Njemačke ostvarile su najveći uspjeh u povijesti hrvatskog ženskog rukometa te ušle u polufinale natjecanja. Ponosni smo na dosadašnji uspjeh te im želimo sreću u daljnjem natjecanju. Lijepe su ovo vijesti na kraju godine i odlična uvertira za Međimurje kao Europsku regiju sporta 2022. godine.