Međimurje Europska regija sporta za 2022.
2.5 °C
1027.0 hPa
76 %

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 14. prosinca 2020.

Datum objave: 14. prosinca 2020.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u proteklih 24 sata evidentirano je 34 pozitivnih slučajeva na virus COVID-19 u Međimurskoj županiji, od čega je 15 pozitivnih pacijenata dokazanim na brzom Ag testu, 17 pozitivnih pacijenata dijagnosticiranih na temelju kliničke slike i 2 pozitivna pacijenta s prebivalištem na području Međimurske županije. U proteklih 24 sata oporavilo se 175 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 1 486. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzet 28 101 uzorak PCR metodom, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije i ne računajući testiranja brzim Ag testovima.
Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas ukupno bilježimo 8 473 oboljele COVID 19 osobe, a ukupno se oporavilo 6 854 osoba.
Prema dnevnim informacijama Županijske bolnice Čakovec, ukupno je hospitalizirano 142 pacijenata pozitivnih na virus COVID-19, od toga je njih 10 hospitalizirano unutar 24 sata, dok je otpušteno 8 pacijenata. U tercijarnom respiratornom centru smješteno je 20 pacijenata, a njih 122 u Županijskoj bolnici Čakovec. Na respiratoru se nalazi 12 covid pozitivnih pacijenata. U protekla 24 sata preminule su 3 osobe s posljedicom COVID-19 virusa, muška osoba stara 89 godina, i dvije ženske osobe od 90 i 86 godina, svi s brojnim dodatnim kroničnim bolestima. U zdravstvenom sustavu na virus COVID-19 pozitivno je 16 liječnika, 45 medicinskih sestara i 1 bolničar. U samoizolaciji se nalaze 3 liječnika i 12 medicinskih sestara.
Nakon što su već dva tjedna sve srednje škole na području Međimurske županije u odvijanju nastave prema C modelu, od danas su na istom odvijanju nastave i viši razredi osnovnih škola, od 5. do 8.razreda. Učenici se vraćaju u škole 18. siječnja 2021. godine, nakon isteka zimskih praznika. Uvažavajući preporuke epidemiologa te epidemiološka opterećenja koja nosi predblagdansko vrijeme, C model nastave odvija se i u predmetnoj nastavi u osnovnim školama (vjeronauk, informatika, strani jezici).
Svi građani koji trebaju informaciju ili savjet vezan uz SARS-CoV-2 mogu kontaktirati Pozivni centar na broj 040 386-835, svakodnevno od 8:00 do 20:00 sati, uključivo subotom i nedjeljom. Pozivni centar ima i Dom zdravlja Čakovec na broju 040 372-372, koji je dostupan od 7:00 do 15:00 sati na koji se mogu dobiti sve informacije vezane uz funkcioniranje primarne zdravstvene zaštite.

POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
PLAN UPISA u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content