Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 12. prosinca 2020.

Datum objave: 12. prosinca 2020.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u proteklih 24 sata u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda PCR metodom je testirano 349 osoba od čega je evidentirano 171 pozitivnih slučajeva na virus COVID 19 u Međimurskoj županiji. U proteklih 24 sata oporavilo se 226 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 1 727. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 27 775 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
Testiranjima brzim antigenskim testovima koji se obavljaju u drugim zdravstvenim ustanovama i privatnim laboratorijima, primljena je informacija o 10 pozitivnih slučaja. Epidemiološka služba ne raspolaže podacima o ukupno obavljenim testiranjima u drugim ustanovama. Epidemiolozi su na temelju kliničke slike (bez testiranja) dijagnosticirali COVID 19 kod 25 osoba.
Prema dnevnim informacijama Županijske bolnice Čakovec, ukupno su hospitalizirana 152 pacijenta pozitivnih na COVID 19, od toga je njih 20 hospitalizirano unutar 24 sata, dok je otpušteno 9 pacijenata. U tercijarnom respiratornom centru smješteno je 17 pacijenata, a njih 135 u Županijskoj bolnici Čakovec. Na respiratoru se nalazi 13 covid pozitivnih pacijenata. U protekla 24 sata nema preminulih osoba. U zdravstvenom sustavu na virus COVID je pozitivno je 16 liječnika, 45 medicinskih sestara i 2 bolničara. U samoizolaciji se nalaze 3 liječnika i 14 medicinskih sestara.
Svi građani koji trebaju informaciju ili savjet vezan uz SARS-CoV-2 mogu kontaktirati Pozivni centar na broj 040 386 835, svakodnevno od 8.00 – 20.00 sati, uključivo subotom i nedjeljom. Pozivni centar ima i Dom zdravlja Čakovec na broju 372-372, koji je dostupan od 7 do 15 sati na koji se mogu dobiti sve informacije vezane uz funkcioniranje primarne zdravstvene zaštite.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content