Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.3 °C
1030.0 hPa
77 %

Objavljen statistički godišnjak „Međimurska županija u brojkama“

Datum objave: 9. prosinca 2020.

Međimurska županija objavila je statistički godišnjak "Međimurska županija u brojkama" koji je u pomalo izmijenjenom i ažuriranom stanju, nastavak sad već tradicionalne publikacije koju je dosad pripremao Ured državne uprave u Međimurskoj županiji te je izašlo deset tiskanih izdanja počevši od 2007. godine.
Ove godine, nakon integracije ureda državne uprave sa županijom, Upravni odjel za gospodarstvo, poljoprivredu i turizam nastavio je s pripremom i izradom publikacije, koja je objavljena na web stranici Međimurske županije,  a metodološki i konceptualno oslanja se na prethodna izdanja, što korisnicima publikacije omogućuje lakše uspoređivanje, obradu i korištenje podataka. 
Namijenjena je svima kojima će ovako dobivene informacije biti potrebne ili korisne u bilo kojoj prigodi (planiranju, donošenju odluka, obrazovanju, u znanstvene svrhe, informiranje).
Publikacijom se predstavljaju važniji brojčani podaci o našoj županiji te se uspoređuju s podacima Republike Hrvatske i drugih županija, svrstanih u 19 poglavlja: Opći podaci o županiji, Upravno-teritorijalni ustroj, Stanovništvo, Poslovni subjekti, Zaposlenost, plaće i bruto domaći proizvod, Poljoprivreda i šumarstvo, Industrija, Građevinarstvo, Ekonomski odnosi s inozemstvom, Bruto društveni proizvod i investicije, Turizam i ugostiteljstvo, Obrazovanje i kultura, Udruge građana, Zdravstvo, Pravosuđe, Socijalna skrb, Energija i okoliš, Promet i Pregled po županijama.
Korišteni su podaci Državnog zavoda za statistiku, Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju, Ministarstva poljoprivrede, Ministarstva uprave i pravosuđa, Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike, Državnog hidrometeorološkog zavoda, Hrvatskih cesta, Hrvatskih autocesta, Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje, Financijske agencije te evidencija koje se vode u Međimurskoj županiji, kao i drugih institucija (Državna geodetska uprava – Područni ured Čakovec, Hrvatski zavod za zapošljavanje, Zavod za javno zdravstvo Međimurske županije, Centar za socijalnu skrb Čakovec, Policijska uprava međimurska, HEP – DP Elektra, Međimurje-plin, Međimurske vode, Županijska uprava za ceste, Obrtnička komora Međimurske županije, Knjižnica „Nikola Zrinski“ Čakovec, Muzej Međimurja, Upravni odjeli Međimurske županije i Grada Čakovca i Lovački savez Međimurske županije).
Zahvaljujemo svima na ustupljenim podacima.
Međimurska županija u brojkama, izdanje studeni 2020.
 

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content