Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 07. prosinca 2020. godine

Datum objave: 7. prosinca 2020.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u proteklih 24 sata u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda obrađena su 2 uzorka (u nedjelju nije bilo testiranja) od čega je evidentiran 1 pozitivan slučaj na virus COVID-19 u Međimurskoj županiji. U proteklih 24 sata oporavilo se 135 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 1 553. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 25 721 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas ukupno bilježimo 7 190 oboljele COVID-19 osobe, a ukupno se oporavilo 5 532 osoba.
Prema dnevnim informacijama Županijske bolnice Čakovec, ukupno je hospitalizirano 140 pacijenata pozitivnih na virus COVID-19, od toga je njih 12 hospitalizirano unutar 24 sata, dok je otpušteno 6 pacijenata. U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 117 pacijenata, a u tercijarnom respiratornom centru smješteno je 23 pacijenata. Na respiratoru se nalazi 10 covid pozitivnih pacijenata. U protekla 24 sata preminule su 3 osobe s posljedicom COVID-19 virusa, muške osobe stare 64, 60 i 75  godina, od kojih dvoje u terminalnoj fazi teških kroničnih bolesti. U zdravstvenom sustavu na virus COVID-19 pozitivno je 11 liječnika, 27 medicinskih sestara i 1 bolničar. U samoizolaciji se nalaze 4 liječnika i 15 medicinskih sestara.
Stožer civilne zaštite Međimurske županije obavještava kako je tijekom dana stiglo dodatnih 1250 brzih antigenskih testova kojima će se testirati svi korisnici Domova za starije i nemoćne osobe diljem Međimurja. Na taj će se način dobiti jasnija slika o potencijalnim žarištima te bi se pravovremenim detektiranjem pozitivnih osoba pružila pravovremena zdravstvena skrb.
Svi građani koji trebaju informaciju ili savjet vezan uz SARS-CoV-2 mogu kontaktirati Pozivni centar na broj 040 386-835, svakodnevno od 8:00 do 20:00 sati, uključivo subotom i nedjeljom. Pozivni centar ima i Dom zdravlja Čakovec na broju 040 372-372, koji je dostupan od 7:00 do 15:00 sati na koji se mogu dobiti sve informacije vezane uz funkcioniranje primarne zdravstvene zaštite.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content