Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 5. prosinca 2020.

Datum objave: 5. prosinca 2020.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u proteklih 24 sata u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda testirano je 350 osoba od čega je evidentirano 170 pozitivnih slučajeva na virus COVID 19 u Međimurskoj županiji. U proteklih 24 sata oporavilo se 176 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 1 676. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 25 321 uzorak, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
Testiranjima antigenskim brzim testovima koji se obavljaju u drugim zdravstvenim ustanovama i privatnim laboratorijima, primljena je informacija o 1 pozitivnom slučaju. Epidemiološka služba ne raspolaže podacima o ukupno obavljenim testiranjima u drugim ustanovama. Epidemiolozi su na temelju kliničke slike (bez testiranja) dijagnosticirali COVID 19 kod 12 osoba.
Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas ukupno bilježimo 7 011 oboljele COVID 19 osobe, a ukupno se oporavilo 5 235 osoba.
Prema dnevnim informacijama Županijske bolnice Čakovec, hospitalizirano je 132 pacijenta pozitivnih na virus COVID 19, od toga je njih 21 hospitalizirano unutar 24 sata, dok je otpušteno 9 pacijenata. U tercijarnom respiratornom centru smješteno je 16 pacijenata. Na respiratoru se nalazi 10 covid pozitivnih pacijenata. U protekla 24 sata preminula je 1 osoba sa posljedicom COVID 19 virusa, muška osoba stare 76 godina. U zdravstvenom sustavu na virus COVID je pozitivno 8 liječnika, 26 medicinskih sestara i 1 bolničar. U samoizolaciji se nalaze 5 liječnika i 16 medicinskih sestara.
Svi građani koji trebaju informaciju ili savjet vezan uz SARS-CoV-2 mogu kontaktirati Pozivni centar na broj 040 386 835, svakodnevno od 8.00 – 20.00 sati, uključivo subotom i nedjeljom. Pozivni centar ima i Dom zdravlja Čakovec na broju 372-372, koji je dostupan od 7 do 15 sati na koji se mogu dobiti sve informacije vezane uz funkcioniranje primarne zdravstvene zaštite.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content