Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 21. studenoga 2020.

Datum objave: 21. studenoga 2020.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u proteklih 24 sata testirane su 552 osobe, od čega su evidentirana 263 slučaja osoba pozitivnih na virus COVID 19 u Međimurskoj županiji. U proteklih 24 sata oporavilo se 104 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je  1 368. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 20 396 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
U Županijskoj bolnici Čakovec, u ovom trenutku, hospitalizirano je 85 pacijenta pozitivnih na virus COVID 19, od toga je njih 7 hospitalizirano unutar 24 sata, dok je otpušteno 21 pacijent, dio njih zbog premještaja u drugi bolnički centar. Na respiratoru se nalazi 10 covid pozitivnih pacijenata. U proteklih 24 sata nisu evidentirane preminule COVID-19 pozitivne osobe.
U zdravstvenom sustavu na virus COVID 19 je pozitivno 10 liječnika i 14 medicinskih sestara. U samoizolaciji se nalaze 3 liječnika, 15 medicinskih sestara i 1 bolničar. Za hospitalizirane pacijente pozitivne na COVID 19 skrbi 35 liječnika i 95 medicinskih sestara.
S obzirom na nove mjere koje su donesene za Republiku Hrvatsku, a stupaju na snagu od ponoći, Stožer civilne zaštite Međimurske županije donosi popis svih epidemioloških mjera koje su već na snazi u Međimurskoj županiji.
Epidemiološke mjere koje su na snazi za Međimursku županiju do 30.studenoga 2020.:

 • Zabrana održavanja svih javnih događanja i okupljanja više od 20 osoba na jednom mjestu, izuzev sportskih natjecanja na kojima smije biti najviše 50 osoba
 • Na vjerskim okupljanjima može biti najviše 50 osoba uz strogo pridržavanje svih propisanih epidemioloških mjera i posebnih preporuka i uputa Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo
 • Na profesionalnim umjetničkim izvedbama i programima te kino projekcijama može biti prisutno najviše 50 osoba uz strogo pridržavanje svih propisanih epidemioloških mjera i posebnih preporuka i Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo
 • Sve vrste ugostiteljskih objekata mogu biti otvoreni najduže do 22,00 sata, osim kada se u njima održavaju svadbene svečanosti, kada za goste koji su na svadbenoj svečanosti mogu biti otvoreni do 24,00 sata (novom odlukom Stožera RH propisano je radno vrijeme do 22 sata)
 • Obustava korištenja sportskih terena, sportskih centara i rekreacijskih centara za sportove i sportske aktivnosti u kojima dolazi do fizičkog kontakta (nogomet, rukomet, košarka i dr.), izuzev za sportske ekipe koje se nalaze u sustavu natjecanja
 • Obustava amaterskih kulturno-umjetničkih izvedbi i programa
 • Obveza za sve prodavaonice i trgovine da na ulazu jasno istaknu obavijest o najvećem mogućem broju kupaca koji istovremeno mogu biti u prodavaonici sukladno preporukama i uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i pridržavanja ograničenog dopuštenog broja kupaca
 • Obveza za sve ugostiteljske objekte da na ulazu jasno istaknu obavijest o najvećem mogućem broju gostiju koji istovremeno mogu biti u ugostiteljskom objektu sukladno preporukama i uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i pridržavanja ograničenja dopuštenog broja gostiju
 • Organizatori svih javnih događanja i okupljanja koja su dopuštena i vlasnici ugostiteljskih objekata obvezni su provoditi pojačani nadzor pridržavanja propisanih epidemioloških mjera
 • Zabranjuju se posjeti korisnicima pružatelja socijalne usluge smještaja za starije i nemoćne osobe te druge osobe koje koriste socijalnu uslugu smještaja (djeca s teškoćama u razvoju, odrasle osobe s invaliditetom)
 • Zabranjuju se izlasci korisnika izvan objekta pružatelja usluga smještaja starijih i nemoćnih osoba te drugih osoba koje koriste socijalnu uslugu smještaja (djeca s teškoćama u razvoju, odrasle osobe s invaliditetom), osim ako je izlazak dopušten uz pratnju ovlaštene osobe pružatelja usluge smještaja
 • Preporuka da se privatna okupljanja ne održavaju, a ako se održavaju da se ograniče na članove najviše dva različita kućanstva uz održavanje fizičke distance i svih higijenskih mjera (novom odlukom Stožera RH određeno je najviše 10 osoba)
 • Preporuka da se sjednice skupština i vijeća održavaju, kad god je to moguće, putem videokonferencija ili drugih tehnologija za održavanje sastanaka na daljinu
 • Preporuka jedinicama lokalne samouprave s područja Međimurske županije da obustave iznajmljivanje i drugo korištenje društvenih domova u svojem u svojem vlasništvu za sve vrste okupljanja
 • Preporuka poslodavcima da organiziraju rad uz što veću međusobnu udaljenost radnika i održavanje minimalnog fizičkog razmaka od najmanje 2 metra
 • Preporuka poslodavcima da obvezno provjetravaju prostorije u kojima se radnici zadržavaju
 • Preporuka da se ne organiziraju turistička putovanja i drugi izleti autobusa u kojima dolazi do kontakta većeg broja osoba te da se izbjegava organizacija kulturno-umjetničkih programa (izložbe, predavanja i sl.) na kojima se očekuje dolazak većeg broja osoba
 • Preporuka jedinicama lokalne samouprave da ne iznajmljuju ili na drugi način ustupaju na korištenje sportske objekte u njihovom vlasništvu, izuzev za sportske ekipe koje se nalaze u sustavu natjecanja.

Ukoliko nešto nije određeno odlukama za Međimursku županiju, primjenjuju se odredbe iz nove odluke Stožera civilne zaštite RH.
Svi građani koji trebaju informaciju ili savjet vezan uz SARS-CoV-2 mogu kontaktirati Pozivni centar na broj 040 386 835, svakodnevno od 8.00 – 20.00 sati, uključivo subotom i nedjeljom. Pozivni centar ima i Dom zdravlja Čakovec na broju 372-372, koji je dostupan od 7 do 15 sati na koji se mogu dobiti sve informacije vezane uz funkcioniranje primarne zdravstvene zaštite.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content