Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

U proteklih 24 sata testirano 520 osoba, evidentirano 86 novih slučajeva i 151 oporavljena osoba - Izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 17. studenoga 2020.

Datum objave: 17. studenoga 2020.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u proteklih 24 sata testirano je 520 osoba, što je do sada najviše testiranja u jednom danu, od čega su evidentirana 86 slučaja osoba pozitivnih na virus COVID 19 u Međimurskoj županiji. U proteklih 24 sata oporavila se 151 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 1 113. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 18 989 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 90 pacijenta pozitivnih na virus COVID 19, od toga je njih 10 hospitalizirano unutar 24 sata, dok je otpušteno 8 pacijenata. Na respiratoru se nalazi 10 covid pozitivnih pacijenata. U proteklih 24 sata evidentirana je 1 preminula COVID-19 pozitivna osoba, ženska osoba stara 91 godinu, sa teškim dodatnim boletima.
U zdravstvenom sustavu na virus COVID-19 je pozitivno 10 liječnika i 13 medicinskih sestara. U samoizolaciji se nalaze 3 liječnika, 8 medicinskih sestara, 1 bolničar i 1 farmaceutski tehničar.
Stožer civilne zaštite Međimurske županije zaprimio je novi kontigent zaštitne opreme namijenjene zdravstvenim institucijama koje će se podijeliti tijekom dana.
Svi građani koji trebaju informaciju ili savjet vezan uz SARS-CoV-2 mogu kontaktirati Pozivni centar na broj 040 386 835, svakodnevno od 8.00 – 20.00 sati, uključivo subotom i nedjeljom. Pozivni centar ima i Dom zdravlja Čakovec na broju 372-372, koji je dostupan od 7 do 15 sati na koji se mogu dobiti sve informacije vezane uz funkcioniranje primarne zdravstvene zaštite. Pozivom na broj 113 svakim danom od 8 do 21 sat mogu se dobiti sve informacije o koronavirusu.
Pridržavanje svih dosad donesenih mjera i uputa je od ključne važnosti jer odgovornim ponašanjem možemo smanjiti širenje zaraze koronavirusa. Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana. Također, informacije vezane uz koronavirus mogu se pronaći na internetskim stranicama Ravnateljstva civilne zaštite MUP-a RH, Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i jedinstvenoj web stranici www.koronavirus.hr.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content