Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 16.studenoga 2020.

Datum objave: 16. studenoga 2020.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u proteklih 24 sata uzeti je 221 uzorak, od čega su evidentirana 4 slučaja pozitivnih na virus COVID 19 u Međimurskoj županiji. U proteklih 24 sata oporavilo se 98 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je  1 179. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 18 469 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirana su 88 pacijenta pozitivna na virus COVID 19, od toga je njih sedam hospitalizirano unutar 24 sata. Na respiratoru se nalazi 10 covid pozitivnih pacijenata. U proteklih 24 sata evidentirane su dvije preminule COVID-19 pozitivne osobe, ženske osobe stare 80 i 81 godinu, sa teškim dodatnim bolestima.
U zdravstvenom sustavu na virus COVID 19 je pozitivno 10 liječnika i 11 medicinskih sestara. U samoizolaciji se nalaze 3 liječnika, 8 medicinskih sestara, 1 bolničar i 1 farmaceutski tehničar.
Obavještavaju se učenici kako će od ponedjeljka, 16.11. do 20.11.2020., djelatnost školske medicine raditi samo u jutarnjoj smjeni od 7 do 15 sati.
Svi građani koji trebaju informaciju ili savjet vezan uz SARS-CoV-2 mogu kontaktirati Pozivni centar na broj 040 386 835, svakodnevno od 8.00 – 20.00 sati, uključivo subotom i nedjeljom. Pozivni centar ima i Dom zdravlja Čakovec na broju 372-372, koji je dostupan od 7 do 15 sati na koji se mogu dobiti sve informacije vezane uz funkcioniranje primarne zdravstvene zaštite. Pozivom na broj 113 svakim danom od 8 do 21 sat mogu se dobiti sve informacije o koronavirusu.
Pridržavanje svih dosad donesenih mjera i uputa je od ključne važnosti jer odgovornim ponašanjem možemo smanjiti širenje zaraze koronavirusa. Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana. Također, informacije vezane uz koronavirus mogu se pronaći na internetskim stranicama Ravnateljstva civilne zaštite MUP-a RH, Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i jedinstvenoj web stranici www.koronavirus.hr
 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content