Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Nove epidemiološke mjere za područje Međimurske županije

Datum objave: 13. studenoga 2020.

Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske 13. studenog 2020. donio je Odluku o izmjeni i dopunama Odluke o uvođenju nužnih epidemioloških mjera za područje Međimurske županije.
Nužne epidemiološke mjere iz Odluke o uvođenju nužnih epidemioloških mjera za područje Međimurske županije su:

 • Zabrana održavanja svih javnih događanja i okupljanja više od 20 osoba na jednom mjestu, izuzev sportskih natjecanja na kojima smije biti najviše 50 osoba;
 • Na vjerskim okupljanjima može biti nazočno najviše 50 osoba uz strogo pridržavanje svih propisanih epidemioloških mjera i posebnih preporuka i uputa Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo;
 • Na profesionalnim umjetničkim izvedbama i programima te kino projekcijama može biti prisutno najviše 50 osoba uz strogo pridržavanje svih propisanih epidemioloških mjera i posebnih preporuka i uputa Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo;
 • Obustava korištenja sportskih terena, sportskih centara i rekreacijskih centara za sportove i sportske aktivnosti u kojima dolazi do fizičkog kontakta (nogomet, rukomet, košarka i sl.) izuzev za sportske ekipe koje se nalaze u sustavu natjecanja;
 • Obustava amaterskih kulturno-umjetničkih izvedbi i programa;
 • Obveza za sve prodavaonice i trgovine da na ulazu jasno istaknu obavijest o najvećem mogućem broju kupaca koji istovremeno mogu biti u prodavaonici sukladno preporukama i uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i pridržavanje ograničenja dopuštenog broja kupaca;
 • Obveza za sve ugostiteljske objekte da na ulazu jasno istaknu obavijest o najvećem mogućem broju gostiju koji istovremeno mogu biti u ugostiteljskom objektu sukladno preporukama i uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i pridržavanje ograničenja dopuštenog broja gostiju;
 • Organizatori svih javnih događanja i okupljanja koja su dopuštena i vlasnici ugostiteljskih objekata obavezni su provoditi pojačani nadzor pridržavanja propisanih epidemioloških mjera;
 • Zabranjuju se posjeti korisnicima pružatelja socijalne usluge smještaja za starije i nemoćne osobe te druge osobe koje koriste socijalne usluge smještaja (djeca s teškoćama z razvoju, odrasle osobe s invaliditetom);
 • Zabranjuju se izlasci korisnika izvan dvorišta objekta pružatelja usluga smještaja starijih i nemoćnih osoba te odraslih osoba koje koriste socijalnu uslugu smještaja (djeca s teškoćama u razvoju, odrasle osobe s invaliditetom), osim ako je izlazak uvjetovan medicinskim razlozima ili drugim opravdanim razlozima kada je izlazak dopušten uz pratnju ovlaštene sobe pružatelja usluge smještaja;
 • Preporuka da se privatna okupljanja ne održavaju, a ako se održavaju da se ograniče na članove iz najviše dva različita kućanstva, uz održavanje fizičke distance i svih higijenskih mjera;
 • Preporuka da se sjednice skupština i vijeća održavaju, kad god je to moguće, putem videokonferencija i drugih tehnologija za održavanje sastanaka na daljinu;
 • Preporuka jedinicama lokalne samouprave s područja Međimurske županije da obustave iznajmljivanje i drugo korištenje društvenih domova u svojem vlasništvu za sve vrste okupljanja;
 • Preporuka poslodavcima da organiziraju rad uz što veću međusobnu udaljenost radnika i održavanje minimalnog fizičkog razmaka od najmanje 2 metra;
 • Preporuka poslodavcima da obavezno provjetravaju prostorije u kojima se radnici zadržavaju;
 • sve vrste ugostiteljskih objekata mogu biti otvoreni najduže do 22,00 sata, osim kada se u njima održavaju svadbene svečanosti, kada za goste koji su na svadbenoj svečanosti mogu biti otvoreni do 24,00 sata;
 • preporuka da se ne organiziraju turistička putovanja i drugi izleti sutobusa u kojima dolazi do kontakta većeg broja osoba te da se izbjegava organizacija kulturno-umjetničkih programa (izložbe, predavanja i sl.) na kojima se očekuje dolazak većeg broja osoba
 • preporuka jedinicama lokalne samouprave da ne iznajmljuju ili na drugi način ustupaju na korištenje sportske objekte u njihovom vlasništvu, izuzev za sportske ekipe koje se nalaze u sustavu natjecanja

Nužne epidemiološke mjere određuju se u trajanju do 30. studenoga 2020.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content