Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 4. studenoga 2020.

Datum objave: 4. studenoga 2020.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u proteklih 24 sata testirano je novih 453 osoba. Evidentirano je 194 osoba pozitivnih na virus COVID-19 u Međimurskoj županiji. U proteklih 24 sata oporavilo se 105 osoba. Do sada je ukupno uzeto 14 985 uzorka. Postotak pozitivnih osoba na virus COVID 19 u odnosu na broj testiranja za proteklih 24 sata je 42,8%.
U Županijskoj bolnici Čakovec tijekom proteklih 24 sata primljeno je novih 10 pacijenata te su, u ovom trenutku, hospitalizirana 54 pacijenta pozitivna na virus COVID-19, od kojih se 6 pacijenata nalazi na respiratoru. U proteklih 24 sata preminule su dvije COVID-19 pozitivne osobe: muška osoba stara 83 godine i ženska osoba stara 93 godine, oboje sa teškim dodatnim kroničnim bolestima.
U zdravstvenom sustavu na virus COVID-19 je pozitivan 1 liječnik i 13 medicinskih sestara. U samoizolaciji se nalazi 1 liječnika i 13 medicinskih sestara.
Stožer civilne zaštite Međimurske županije apelira na građane koji u jutarnjim satima čekaju na uzimanje briseva na parkiralištu Svetojelenske ceste da vode računa o razmaku i nošenju maski. U vremenu od 7 do 8:30 ujutro stvaraju se gužve obzirom na veliki broj testiranja pa je izuzetno važno da u tom vremenu ne dođe do prijenosa zaraze.
Želeći unaprijediti komunikaciju s građanima u jeku pandemije, Zavod za javno zdravstvo Međimurske županije aktivirao je Pozivni centar s telefonskim brojem 040 386-835 za sve koji trebaju informaciju ili savjet vezan uz SARS-CoV-2 virus. Putem navedenog broja komunikatori će biti svakodnevno dostupni od 8:00 do 20:00 sati, uključivo subotom i nedjeljom. Djelatnici koji će raditi u Pozivnom centru, ujedno će sudjelovati i u kontaktiranju osoba pozitivnih na SARS-CoV-2 te ih obavještavati o pozitivnom nalazu i potrebnim mjerama te, sukladno mogućnostima, njihove kontakte upoznavati s mjerama samoizolacije.
Pozivni centar ima i Dom zdravlja Čakovec na broju 040 372-372, koji je dostupan od ponedjeljka do petka u vremenu od 7 do 15 sati, a na koji se, također, mogu dobiti sve potrebne informacije.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content