Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 3. studenoga 2020. - U proteklih 24 sata više oporavljenih nego zaraženih

Datum objave: 3. studenoga 2020.

Već četvrti dan pada postotak zaraženih u odnosu na broj testiranja. Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u proteklih 24 sata testirana je nova 391 osoba. Evidentirano je 80 osoba pozitivnih na virus COVID-19 u Međimurskoj županiji. U proteklih 24 sata oporavilo se 95 osoba. Do sada je ukupno uzeto  14 532 uzorka. Postotak pozitivnih osoba na virus COVID-19 u odnosu na broj testiranja za proteklih 24 sata je 20,4%.
U Županijskoj bolnici Čakovec tijekom proteklih 24 sata otpušteno je 7 pacijenata, primljeno je novih 9 pacijenata te je, u ovom trenutku, hospitalizirano 46 pacijenata pozitivnih na virus COVID-19, od kojih se 6 pacijenta nalaze na respiratoru. Iskoristivost bolničkih kapaciteta za COVID-19 pozitivne pacijente je 74%, a iskoristivost respiratora u Županijskoj bolnici Čakovec je, u ovom trenutku, 45%. U zdravstvenom sustavu na virus COVID-19 je pozitivan 1 liječnik i 11 medicinskih sestara. U samoizolaciji se nalazi 1 liječnika i 10 medicinskih sestara.
U proteklih 24 sata preminula je jedna COVID-19 pozitivna osoba: muška osoba stara 60 godina.
Želeći unaprijediti komunikaciju s građanima u jeku pandemije, Zavod za javno zdravstvo Međimurske županije aktivirao je Pozivni centar s telefonskim brojem 040 386-835 za sve koji trebaju informaciju ili savjet vezan uz SARS-CoV-2 virus. Putem navedenog broja komunikatori će biti svakodnevno dostupni od 8:00 do 20:00 sati, uključivo subotom i nedjeljom. Djelatnici koji će raditi u Pozivnom centru, ujedno će sudjelovati i u kontaktiranju osoba pozitivnih na SARS-CoV-2 te ih obavještavati o pozitivnom nalazu i potrebnim mjerama, te sukladno mogućnostima i njihove kontakte upoznavati s mjerama samoizolacije.
Pozivni centar ima i Dom zdravlja Čakovec na broju 040 372-372, koji je dostupan od ponedjeljka do petka od 7 do 15 sati na koji se, također, mogu dobiti sve informacije.
U Međimurju je u proteklih 24 sata zabilježeno 5,18% ukupnih slučajeva u Hrvatskoj, odnosno 6,37% ukupno aktivnih slučajeva. Na bolničkom liječenju je 3,86% osoba, a na respiratoru 5,35%. Od početka pandemije COVID-19 u Republici Hrvatskoj, u Međimurskoj županiji od ukupnog broja evidentiranih slučajeva, njih 4,68% je trebalo hospitalno liječenje, dok je 95,32% oporavljeno kod kuće.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content