Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 2. studenoga 2020.

Datum objave: 2. studenoga 2020.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u proteklih 24 sata testirane su 72 osobe. Evidentirano je 12 osoba pozitivnih na virus COVID-19 u Međimurskoj županiji, uključujući testiranja u drugim laboratorijima pa se statistički vode pod Međimursku županiju. U proteklih 24 sata ozdravilo je 50 osoba. Do sada je ukupno uzeto  13 797 uzorka. Postotak pozitivnih osoba na virus COVID-19 u odnosu na broj testiranja za proteklih 24 sata je 16,7%.
U Županijskoj bolnici Čakovec tijekom proteklih 24 sata otpušteno je 9 pacijenata, primljeno je novih 6 pacijenata te su, u ovom trenutku, hospitalizirana 43 pacijenta pozitivna na virus COVID-19, od kojih se 5 pacijenata nalazi na respiratoru. Iskoristivost bolničkih kapaciteta za COVID-19 pozitivne pacijente je 72%. U pripremi je dodatnih 20 bolničkih kreveta za COVID pozitivne bolesnike. U zdravstvenom sustavu na virus COVID-19 pozitivna su 2 liječnika i 11 medicinskih sestara. U samoizolaciji se nalazi 2 liječnika i 9 medicinskih sestara.
U proteklih 24 sata preminulo je ukupno pet COVID-19 pozitivnih osoba: muška osoba stara 77 godina, muška osoba stara 80 godina, ženska osoba stara 83 godine, muška osoba stara 86 godina i muška osoba stara 75 godina. Svi preminuli imali su brojne teške dodatne bolesti.
 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content