Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.6 °C
1030.0 hPa
83 %

Izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 22. listopada 2020. godine

Datum objave: 22. listopada 2020.

Hrvatska bilježi najveće brojke od kada se pojavila epidemija virusa COVID-19 te su danas zabilježena 1563 nova slučaja. U Međimurskoj županiji, od jučer uzetih, neobrađenih 233 uzoraka, 68 nalaza je pozitivno. Danas do 11 sati uzet je 291 uzorak i svi su u obradi.
Trenutno je 348 aktivnih slučajeva: 49 osoba u epidemiološkoj obradi, 84 osoba nepoznate epidemiološke anamneze, 190 osoba koje su kontakti s ranije potvrđenim slučajem (bliski kontakti iz obitelji, osnovnih i srednjih škola te kontakti unutar radnih okolina), 23 osobe iz domova za starije i nemoćne (korisnici i djelatnici), 2 osobe s prebivalištem u MŽ koje borave u drugoj županiji. Hospitalizirana su 23 pacijenata i jedna osoba je na respiratoru.
U mjeri samoizolacije se nalazi 1398 osoba, no epidemiološka obrada još je u tijeku te nisu kontaktirani svi kontakti potvrđenih slučajeva, niti su sve osobe upisane u Centralni repozitorij. Svakim danom svjedočimo velikom broju testiranja u Međimurskoj županiji, uglavnom se uzima više od 200 briseva. Do sada je ukupno uzeto 10 865 uzorka.
Stoga iz ZZJZ Međimurske županije mole sve oboljele osobe koje Djelatnost za epidemiologiju još nije uspjela kontaktirati, a isti znaju rezultat svog testiranja, da se izoliraju i distanciraju od svih ukućana koliko je god moguće. Izolacija za oboljele traje najmanje 10 dana od početka bolesti ako neće biti komplikacija. Svi  bliski kontakti oboljele osobe trebaju biti u samoizolaciji 14 dana od zadnjeg kontakta s oboljelom osobom i  također se moraju odvojiti od ostalih ukućana.
Molimo oboljele osobe da nam se jave SMS porukom na 098558811 ili na e-mail: epidemiologija@zzjz-ck.hr sa svojim osobnim podacima (ime i prezime, OIB, datum rođenja, adresa, broj telefona te datum početka smetnje ili neka navedu koji je bio razlog njihovog testiranja).“, poručuju iz Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije te apeliraju na korištenje zaštitnih maski, rukavica i održavanje fizičke distance jer bez pridržavanja mjera i preporuka, posebice spomenutih, ne možemo spriječiti širenje virusa.
Potrebno je shvatiti ozbiljnost situacije te pokazati odgovornost i solidarnost, naročito kako bi zaštitili najugroženije. Stožer civilne zaštite Međimurske županije poziva na odgodu svih manifestacija, susreta i programa na kojima se okuplja veći broj ljudi te upućuje apel građanima da naredna 2 tjedna smanje kretanja na najnužnije.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content