Ispred obiteljske kuće donjodubravskog čuvara mjesne baštine Antuna Benka otkriven je spomenik “Čizma s trdom sarom, čuvarica naše kulture”. Spomenikom se želi očuvati tradicija na “dobravsku” čizmu i čizmare kojih je u jednom trenutku bilo preko 50 i čijim su se radom prehranjivale brojne dobravske obitelji. Obitelj Benko čizmarski obrt njeguje preko sto godina, a sam Antun Benko već od svoje pete godine izučava tajne ovog zanata. “Čižmu” od hrasta lužnjaka, visoku 170 cm i tešku oko 450 kilograma, izradili su majstori naive u Hlebinama. Usporedimo li njenu veličinu s brojevima cipela koje nosimo, veličinom bi odgovarala broju 160. Tako je nakon nadaleko poznatog “dobravskog čona” i “dobravskog luka” nastao još jedan vrijedan suvenir vrijednim obrtnicima ovog kraja. Čizma svjedoči međimurskoj bogatoj prošlosti te je jedan u nizu simbola i čuvara naše kulturne baštine.