Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije 8. listopada 2020.

Datum objave: 8. listopada 2020.

U protekla 24 sata u Međimurskoj županiji zabilježeno je 17 novih pozitivnih slučajeva COVID 19 virusa.
Danas do 11 sati, uzeto je 78 uzoraka i svi su u obradi. Od jučer uzetih, neobrađenih 127 uzoraka, 17 je nalaza pozitivno, a 109 nalaza negativno i jedan je pozitivni nalaz osobe iz druge županije testirane u ZZJZ Međimurske županije. Do sada je testirano 8135 osoba.
Trenutno je 88 aktivnih slučajeva - 13 osoba nepoznate epidemiološke anamneze, 2 osobe sa svadbene svečanosti, 2 osobe kontakti  oboljelih koji su prisustvovali svadbi (sekundarni i  tercijarni slučajevi obolijevanja), 69 osoba kontakti s ranije potvrđenim pozitivnim, 1 osoba strani državljanin koji radi na području MŽ, 1 osoba se administrativno vodi pod našu Županiju – ima regulirano prebivalište na području naše Županije, a zarazila se i boravi izvan Međimurja).
Prema mjestu prebivališta 5 je aktivnih slučajeva na području grada Čakovca, 8 na području grada Preloga, 4 na području općine Belica, 6 općine Domašinec, 2 općine Donja Dubrava, 10 općine Donji Kraljevec, 11 općine Donji Vidovec, 4 općine Goričan, 2 općine Kotoriba, 6 općine Mala Subotica, 4 općine Nedelišće, 1 općine Orehovica, 10 općine Podturen, 5 općine Pribislavec, 2 općine Strahoninec, 5općine  Sveta Marija, 1 općine Sveti Juran na Bregu i  2 općine Šenkovec.
U samoizolaciji se nalazi 634 osoba (oboljeli i njihovi kontakti).

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content