Od jučer uzeta , neobrađena 203 uzorka testiranih u ZZJZ Međimurske županije 8 nalaza je pozitivno, a ostalih 195 je negativno.

Danas do 11 sati, uzeto je  94 uzorka, od čega je 8 nalaza negativno, a 86 nalaza je u obradi.

Trenutno 50 aktivnih slučajeva bolesti (6 osoba nepoznate epidemiološke anamneze, 6 osoba sa svadbene svečanosti, 8 osoba kontakt sa oboljelim koji su prisustvovali svadbi, 27 osoba koje su kontakti sa ranije potvrđenim, 1 osoba strani državljanin koji radi na području MŽ, 2 osobe se samo administrativno vode, ali su se zarazile i borave izvan Međimurske županije).

U samoizolaciji se nalazi 658 osoba (oboljeli i njihovi kontakti).

Stožer civilne zaštite Međimurske županije poziva na dosljedno poštivanje svih propisanih mjera, budući da s dolaskom hladnijeg vremena sve više boravimo u zatvorenim prostorima.