Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Izvješće Stožera Civilne zaštite Međimurske županije 29.09.2020. - Nastavljen trend smanjenja broja osoba pozitivnih na COVID 19 virus

Datum objave: 29. rujna 2020.

Od jučer uzetih  164 uzorka testiranih u ZZJZ Međimurske županije 2 nalaza su pozitivna, a ostalih 162 su negativni.
Danas dom 11 sati, ukupno je uzeto 213 uzorka, od čega je 10 nalaza negativno, a 203 nalaza su u obradi. U  Zagrebu  su izolirana dva slučaja s područja Međimurske županije i epidemiološka obrada u tijeku. Do sada je ukupno uzeto  7 002  uzorka.
S današnjim  danom, od početka pandemije,  u Međimurskoj županiji ukupno je registrirano 159 pozitivnih, od čega je trenutno 56 aktivnih slučajeva bolesti  (za 2 novooboljele osobe je epidemiološka obrada u tijeku, 11 osoba nepoznate epidemiološke anamneze, 6 osoba sa svadbene svečanosti, 10 osoba kontakt sa oboljelim koji su prisustvovali svadbi (5 sekundarnih slučajeva i 5 tercijalnih), 23 osoba koje su kontakti sa ranije potvrđenim, 1 osoba koja se vratila sa ljetovanja, 3 osobe strani državljani koji rade na području MŽ).
U samoizolaciji se nalazi 670 osoba (oboljeli i njihovi kontakti).
Epidemiološka situacija u  osnovnim i srednjim školama je izrazito povoljna i nastava se nesmetano odvija.  Trenutno, iz preventivnih razloga, ne radi svega dva vrtića u Nedelišću i Hodošanu i nema sekundarnih pozitivnih slučajeva.
O najnovijem režimu prelaska državne granice i eventualnim ograničenjima više na:
https://revijahak.hr/2020/09/28/koronavirus-kakva-su-prometna-pravila-u-susjednim-zemljama-slovenija-na-granici-s-italijom-uvodi-poseban-rezi/
Stožer civilne zaštite Međimurske županije poziva na dosljedno poštivanje svih propisanih mjera, budući da s dolaskom hladnijeg vremena sve više boravimo u zatvorenim prostorima.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content