Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

34. inženjerijska bojna HV obilježila 29. obljetnicu ustrojenja

Datum objave: 24. rujna 2020.

Prva ustrojena inženjerijska postrojba Hrvatske vojske u Domovinskom ratu, 34. inženjerijska bojna HV, obilježila je 29. obljetnicu odavši počast svim poginulim, umrlim i nestalim braniteljima kod Spomenika braniteljima u Perivoju Zrinskih i kod Spomen ploče u bivšoj vojarni u Čakovcu. Osnovana 23. rujna 1991. godine, samo 6 dana nakon oslobođenja Međimurja, dala je veliki doprinos u Domovinskom ratu. Tijekom njenog postojanja, u njoj je bilo angažirano više od 1700 osoba, a u 2011. odlikovana je Redom Nikole Šubića Zrinskog za svoj doprinos.
Obilježavanje je održano u organizaciji Udruge veterana inženjerijske bojne Domovinskog rata predvođene predsjednikom Dragutinom Remenarom, a nazočili su mu župan Međimurske županije Matija Posavec i predsjednik Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Međimurske županije Stjepan Horvat.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content