Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije 22.9.2020. - Stanje se normalizira – 152 negativna nalaza na COVID 19 virus – u Međimurju nema novooboljelih

Datum objave: 22. rujna 2020.

Do sada je u Međimurju testirano ukupno 6019  osoba. Od jučer neobrađenih uzetih uzoraka  svih 115 nalaza je negativno.
Danas do 11 sati,  testirano je 129 osoba, 37 nalaza je negativno,  ostalih 92 je u obradi. Trenutno je mjera samoizolacije određena za 542 osobe.
Trenutno  je 54 aktivna slučaja (jedan manje nego jučer) - 10 osoba nepoznate epidemiološke anamneze, 19 osoba sa svadbenih svečanosti, 5 osoba je kontakt sa oboljelima koji su prisustvovali svadbi, 12 osoba koje su kontakti s ranije potvrđenim, 3 osobe koje su se vratile sa ljetovanja, 3 osobe strani državljani koji rade na području MŽ i 2 osobe koje su se zarazile izvan Hrvatske.
Epidemiološka situacije se stabilizirala, ali Stožer apelira na dosljedno poštivanje mjera naročito kod organizacije svadbenih i drugih obiteljskih svečanosti  s naglaskom na broj osoba, održavanje fizičke distance te održavanje higijene ruku.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content