Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.2 °C
1033.0 hPa
64 %

Izvješće Stožera Civilne zaštite Međimurske županije 15. rujna 2020. – Od danas nema obveze nošenja zaštitnih maski tijekom trajanja nastave

Datum objave: 15. rujna 2020.

S 15.09.2020. registrirane su 4 novopozitivne osobe (tri  osobe u Mikrobiološkom laboratoriju ZZJZ MŽ koje su bile u samoizolaciji kao kontakti ranije pozitivnih osoba i  jedna osoba koja je testirana izvan Međimurske županije, strani državljanin, koja se administrativno pribraja Međimurskoj županiji).
Od 11:00 sati 14.09.2020. do 11:00 sati 15.09.2020 uzeto je 154 uzorka i svi su  u obradi.  
Do sada je ukupno uzeto 5 134 uzorka. Trenutno je u Međimurskoj županiji 19 aktivnih slučajeva ( tri osobe su oporavljene). U samoizolaciji se nalazi 68 osoba (pozitivni i njihovi kontakti).
S obzirom na najmanji broj pozitivnih osoba na COVID 19 virus u Republici Hrvatskoj, epidemiološka situacija u Međimurskoj županiji može biti ocijenjena kao povoljna.
Od danas, 15.rujna 2020. na snazi je i Preporuka Stožera civilne zašite Međimurske županije kojom se zbog trenutno povoljne epidemiološke situacije ublažava obveza nošenja maski za učenike osnovnih i srednjih škola za vrijeme trajanja nastave, u smislu da nije obvezno nošenje zaštitnih maski za vrijeme trajanja nastave u školama.
Maske su i dalje potrebne u javnom prijevozu te prilikom dolaska i odlaska u školu.
 
Ova preporuka bit će na snazi do daljnjega, ukoliko se neće pogoršati epidemiološka situacija. Stoga,  Stožer CZ MŽ apelira na sve učenice i učenike da drže propisanu fizičku distance, budu odgovorni, čuvaju sebe i svoje bližnje kako bi se povoljna situacija zadržala.
 
Također, danas, 15. rujna 2020. završava razdoblje tijekom kojega je Zavod za javno zdravstvo donosio odluke o održavanju manifestacija na području Međimurske županije. Donošenje odluka u budućem razdoblju preuzet će Stožer civilne zaštite Međimurske županije. 
 

POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
PLAN UPISA u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content