Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Znanstveni skup povodom 400. obljetnice rođenja Nikole VII Zrinskog Čakovečkog

Datum objave: 12. rujna 2020.

Tijekom čitave 2020. godine obilježavamo 400. obljetnicu rođenja Nikole VII. Zrinskog Čakovečkog, a jedno od glavnih događanja je znanstveni skup na temu lika i djela ovog hrvatskog bana, vojskovođe, književnika i humaniste prepoznatog i hvaljenog na svim europskih dvorovima svoga vremena.
U skladu s epidemiološkim preporukama, znanstveni skup je održan u subotu, 12. rujna 2020. godine u Muzejsko-informativnom centru Muzeja Međimurja Čakovec u organizaciji Družbe "Braća Hrvatskoga Zmaja" – Zmajski stol Čakovec. Skup su otvorili pročelnica UO za obrazovanje i kulturu Blaženka Novak, pročelnik DBHZ-a Marijan Ramuščak i ravnatelj Hrvatskog instituta za povijest Gordan Ravančić nakon čega su slijedila izlaganja desetak prijavljenih izlagača.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content