2.9 °C
1023.0 hPa
83 %

Otvoren dječji vrtić „Dječja mašta“ – prvi vrtić za darovite na području predškolskog odgoja u Međimurju

Datum objave: 11. rujna 2020.

Na 750 m2 uređenog prostora unutar kojeg su smještene prostrane igraonice za djecu sa zasebnim izlazima na terase i dvorište, polivalentna dvorana, klimatizirane prostorije te specijalizirana didaktika i oprema, sedamdesetak mališana moći će uživati u novootvorenom objektu dječjeg vrtića „Dječja mašta“ u Čakovcu.        

Dječji vrtić „Dječja mašta“ djeluje već 26 godina u Međimurskoj županiji te kontinuirano radi na unaprjeđenju kvalitete rada. Stoga je otvorenje novog, vlastitog objekta logičan rezultat osuvremenjivanja i ulaganja u rani i predškolski odgoj i obrazovanje.

Tijekom niza godina djelovanja profilirali smo se u sveobuhvatan centar za razvoj, odgoj i obrazovanje naših najmlađih. Ovaj objekt je kruna našeg rada te našim korisnicima možemo pružiti viši standard i veću kvalitetu rada po najvišim sigurnosnim i pedagoškim standardima.“, kazala je ravnateljica „Dječje mašte“ Grozdana Žagar.

Novi objekt suvremen je po načinu izgradnje – korišten je princip modularne gradnje uz korištenje posebnih materijala poput ograde od reciklirane plastike. „Dječja mašta“ je od 2013. godine uključena u međunarodni program Eko škole te je dobitnica zelene zastave i certifikata International Eco-schools. Uz 350 m2 unutarnjih prostora, vrtić ima 700 m2 vanjskih prostora namijenjenih isključivo djeci, kako bi mogli boraviti na svježem zraku u svim vremenskim uvjetima. 

Osim ulaganja u objekte, stručni tim dječjeg vrtića Dječja mašta kontinuirano radi i na implementaciji programa za rad s djecom. Na otvorenju ih je predstavila stručna suradnica Julija Kukec, magistra psihologije i jedina obrazovna specijalistica za rad s darovitom djecom u Međimurskoj županiji. Provode sve programe javnih potreba, Program za okoliš i održivi razvoj, posebne programe prema interesima djece, a za svoj rad u ožujku ove godine primili su i međunarodno priznanje – postali su prva Europska točka za darovite na području predškolskog odgoja u Međimurskoj županiji. 

Svako ulaganje u dječje vrtiće i predškolske ustanove je benefit za lokalnu zajednicu i podizanje kvalitete života naše sredine. Dodana vrijednost ovog projekta je činjenica što je ovo jedini vrtić u Međimurju koji je europska točka za darovite na području predškolskog odgoja, no naš cilj je da to ne bude i jedini takav vrtić na području županije.“, poručio je župan Međimurske županije Matija Posavec prilikom simboličnog rezanja vrpce s ravnateljicom Žagar i zamjenikom gradonačelnika Grada Čakovca Zoranom Vidovićem, čime je dječji vrtić „Dječja mašta“ i službeno otvoren.

Potrebno je naglasiti da je otvorenje održano sukladno svim propisanim epidemiološkim mjerama, a cjelokupan prostor dječjeg vrtića će tijekom vikenda biti dezinficiran od strane ovlaštene tvrtke kako bi bio spreman i siguran za nastavak rada.

POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
PLAN UPISA u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content