Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Proglašena prirodna nepogoda zbog olujnog vjetra praćenog tučom na području općina Štrigove i Svetog Martina na Muri

Datum objave: 9. rujna 2020.

Područje općina Štrigove i Svetog Martina na Muri u nedjelju, 30. kolovoza 2020. godine zahvatio je olujni vjetar praćen tučom koji je izazvao štete na poljoprivrednim površinama, infrastrukturi, građevinskim objektima te opremi fizičkih i pravnih osoba.
Župan Međimurske županije Matija Posavec obišao je s načelnicima Stanislavom Rebernikom i Draženom Crnčecom područja oštećena uslijed velikog nevremena te je nakon utvrđivanja štete donio Odluku o proglašenju prirodne nepogode na prijedlog općinskih povjerenstava.
Zadužuju se gradska i općinska povjerenstva za procjenu štete od prirodnih nepogoda da konačnu procijenjenu štetu prijave županijskom povjerenstvu putem Registra šteta u roku od 50 dana od dana proglašenja prirodne nepogode, a županijsko povjerenstvo će u zakonskom roku izraditi zbirno izvješće o šteti za područje županije.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content