Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Čestitka župana Međimurske županije Matije Posavca povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti te Dana hrvatskih branitelja

Datum objave: 5. kolovoza 2020.

U povodu Dana pobjede i domovinske zahvalnosti te Dana hrvatskih branitelja, župan Međimurske županije Matija Posavec, građankama i građanima Međimurske županije uputio je prigodnu čestitku u kojoj stoji:
"Poštovane Međimurke i Međimurci, s ponosom vam upućujem čestitke povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, Dana hrvatskih branitelja te obljetnice velike vojno-redarstvene operacije Oluja koje obilježavamo 5. kolovoza. 
Toga je dana prije 25 godina zahvaljujući žrtvi i hrabrosti hrvatskih branitelja okončana višestoljetna borba za nacionalnu slobodu i državnu neovisnost, a Republika Hrvatska potvrdila je svoj međunarodni položaj i otvorila put prema demokratskom razvoju našeg društva. Operacija Oluja ostat će upamćena u hrvatskoj povijesti kao simbol zajedništva i pobjede, simbol vrijednosti zbog kojih s ponosom čuvamo uspomenu na hrvatske branitelje, invalide Domovinskog rada i članove obitelji poginulih, preminulih i nestalih branitelja. Među tim herojima je i 78 Međimuraca koji su diljem Hrvatske dali svoj doprinos jednoj od najvećih pobjeda našega naroda, na čemu ćemo im zauvijek biti zahvalni.
Sjećanje na spomenuta događanja obvezuje nas da budućim generacijama usadimo poštovanje prema onima koji su svoje živote utkali u temelje države, ali i da im ostavimo u nasljeđe društvo koje počiva na toleranciji, zajedništvu i solidarnosti, društvo koje brine za svoje najslabijeg članove i u kojemu svatko može dobiti priliku da, zahvaljujući svojem trudu, znanju i vještima gradi svoj život.
Drage Međimurke i Međimurci, upućujem Vam najiskrenije čestitke povodom ovog velikog dana za hrvatsku državu i državnost te vas pozivam da ga obilježimo dostojno i skromno u skladu epidemiološkim preporukama."
 

Župan     

Matija Posavec

Djeca iz Međimurja učit će u Newtonovim sobama u Centru LORI, zahvaljujući sporazumu Međimurske županije i Ludbrega
Stotinu darovitih informatičara i IT stručnjaka u Međimurju  okupila Zimska škola informatike
Danas je rođendan Muzeja Međimurja Čakovec, čuvara kulturno-povijesnog blaga našega kraja
Međimurska županija podržava daljnje aktivnosti Centra za pomoć u kući, osnažujući podršku starijim i nemoćnim sugrađanima
Župan Matija Posavec čestitao europskom viceprvaku i najboljem junioru svijeta Svenu Strahiji
Objavljen poziv za turističke manifestacije i dodijeljeni certifikati za postignuća u održivom turizmu
RJEŠENJE o potrebi postupka prethodne ocjene prihvatljivnosti zahvata za ekološku mrežu - Pošumljavanje Donja Dubrava
Javni poziv za podnošenje zahtjeva za dodjelu dara u naravi u obliku poklon bona hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata s područja MŽ
JAVNI NATJEČAJ za sufinanciranje programa i projekata udruga u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024.
Međimurska županija objavila Javni natječaj za su/financiranje programa i projekata udruga koji su od interesa za Međimursku županiju u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024. godini
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content