Međimurje i dalje bez novooboljelih osoba

Datum objave: 24. srpnja 2020.

U prethodnom 24satnom razdoblju  od 11:00 sati 23.07.2020. do 11:00 sati 24.07.2020. uzeto je 36 uzoraka te su  svi obrađeni nalazi negativni kao i svi jučerašnji uzorci.
Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas u Međimurskoj županiji uzeto je ukupno 1949 uzoraka.
S obzirom na sezonu godišnjih odmora, Stožer civilne zaštite Međimurske županije podsjeća građane na dosljedno poštivanje svih propisanih zaštitnih mjera Zavoda za javno zdravstvo posebice pri putovanju vlakom, autobusom, zrakoplovom, trajektom/brodom.

Glede putovanja u inozemstvo, eventualna ograničenja ulaska u određenu zemlju provjeriti s Veleposlanstvom zemlje u koju se planira putovati.