Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Međimurje mjesec dana bez novooboljelih osoba te tjedan dana korona free županija

Datum objave: 23. srpnja 2020.

U prethodnom 24satnom razdoblju  od 11:00 sati 22.07.2020. do 11:00 sati 23.07.2020. uzeto je 11 uzoraka te su  svi obrađeni nalazi negativni. Međimurje je 30 dana bez novooboljelih osoba te je 7. dan korona free županija.
Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas u Međimurskoj županiji testirano je ukupno 1913 osoba.
Hrvatski zavod za javno zdravstvo objavio je jučer nove preporuke za održavanje koncerata i drugih manifestacija kojima je ograničen maksimalan broj ljudi koji mogu nazočiti koncertu ili manifestaciji na 500 osoba u zatvorenom i 1000 na otvorenom prostoru.
Preporuka je također da na okupljanjima ne smije sudjelovati, između ostalog, osoba koja je u posljednjih14 dana boravila u inozemstvu i nema negativan test na koronu napravljen u posljednjih 48 sati.
Pozornica i izvođači od publike moraju biti udaljeni četiri metra. Preporučuje se i razmak od dva metra između pjevača te glazbenika s puhačkim instrumentima.
HZJZ preporučuje da budu samo sjedeća mjesta, ali u slučaju potrebe za stojećim mjestima preporučuje se postavljanje stojećih stolova, uz razmak od metar i pol. Stojećih mjesta smije biti najviše 100.
Više informacija na: https://www.hzjz.hr/wp-content/uploads/2020/03/Preporuke-za-odr%C5%BEavanje-kulturnih-programa-manifestacija-i-izvedbi.pdf
Stožer civilne zaštite Međimurske županije ponovno apelira na sve koji sudjeluju na obiteljskim slavljima ili događajima s većim brojem ljudi da se pridržavaju propisanih epidemioloških mjera što prije svega podrazumijeva fizičku distancu i pojačanu higijenu ruku.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content