Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

U promet puštena 1.faza Sjeverne obilaznice grada Čakovca

Datum objave: 13. srpnja 2020.

U ponedjeljak, 13.srpnja svečano je u promet puštena novoizgrađena I. faza Sjeverne obilaznice grada Čakovca u duljini od 1.64 kilometara, vrijednosti  37 milijuna kuna.
Sjeverna obilaznica grada Čakovca važan je projekt za Grad Čakovec jer kreće iz smjera Šenkovca te se spaja na državnu cestu D209 na postojeće kružno raskrižje. Prva faza odnosi se na spoj na postojeće kružno raskrižje do završetka formiranja novog trokrakog raskrižja na kraju zahvata. Uz glavnu trasu i raskrižja na njoj, izvedeno je i trokrako raskrižje sa Športskom ulicom, rekonstrukcija Športske ulice, trokrako raskrižje sa Mihovljanskom ulicom te spoj pješačko-biciklističke staze na Mihovljansku ulicu uz kanal, kao i svi pripadajući makadamski putevi.
Svečanom otvorenju I. faze Sjeverne obilaznice grada Čakovca nazočili su ministar mora, prometa i infrastrukture Oleg Butković, ministar gospodarstva, poduzetništva i obrta Darko Horvat, župan Međimurske županije Matija Posavec, zamjenik gradonačelnika Grada Čakovca Zoran Vidović te predsjednik uprave Hrvatskih cesta Josip Škorić ispred investitora, kao i izvođači radova.
Ministar Oleg Butković spomenuo je kako je vrijednost investicije 37 milijuna kuna te, do kraja ove godine, najavio raspisivanje natječaja za II. fazu zaobilaznice te pripremu daljnjih projekata ulaganja u prometnu infrastrukturu na području Međimurja.
Predsjednik uprave Hrvatskih cesta Josip Škorić istaknuo je kako je Međimurje u fokusu ulaganja u cestovnu infrastrukturu u razdoblju pred nama te potvrdio pripremu javnog natječaja za drugu fazu čakovečke obilaznice. „Želja nam je tranzitni promet maknuti iz strogog centra grada, ali i pomoći gospodarstvu budući će uz ceste biti formirane i nove gospodarske zone. Uz spomenuti projekt nastavit ćemo ulagati i u modernizaciju državnih cesta na području Međimurja“
„Izgradnja i održavanje cesta značajan je element sigurnosti svih građana, osiguranje protočnosti prometa i daljnji razvoj grada. U Čakovcu kao središte županije važno je nastojati maknuti teretni promet iz užeg gradskog središta te će sjeverna obilaznica, kad bude u potpunosti završena, imati svoju sigurnosnu i gospodarsku svrhu ali i temelj daljnjeg razvoja Grada. Uz potrebu izgradnje gradskih obilaznica u Prelogu i Murskom Središću, najveća potreba je i za hitnom izgradnjom nove prometnice prema Varaždinu jer postojećom dnevno prođe preko 19 tisuća osobnih ili teretnih vozila. Tako da su potrebe Međimurja osim tih projekata i modernizacija ceste D20 prema državnoj granici, proširenje državne ceste prema Murskom Središću, kao i daljnje ulaganje u prometnicu koja vodi prema Štrigovi“. – naglasio je Posavec očekujući snažniju podršku Hrvatskih cesta u obnovu državnih cesta kojih je na području Međimurja oko 120 km
Završetak III. zadnje faze Sjeverne obilaznice grada Čakovca najavljen je za 2023. godinu.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content