Stožer civilne zaštite Međimurske županije izvještava javnost da je do 4. srpnja 2020. testirano nove 22 osobe  i svi su nalazi negativni, a čime je u Međimurskoj županiji testirano ukupno 1306 osoba. U Međimurju je aktivan jedan slučaj, a statistički se vode još dvije osobe koje žive i rade u gradu Zagrebu i u posljednje vrijeme nisu boravile u Međimurskoj županiji. Ukupno se od 25.2.2020. oporavilo osam osoba.

Epidemiološka situacija s obzirom na broj novooboljelih u Republici Hrvatskoj i susjednim županijama može biti ocijenjena kao izrazito dobra, zaštitna oprema, poglavito za socijalne ustanove se kontinuirano nabavlja, a sve zdravstvene ustanove nesmetano rade.

Sukladno propisanim mjerama zaštite bit će održani i Parlamentarni izbori.

Stožer CZ Međimurske županije poziva na dosljedno poštivanje svih propisanih mjera, poglavito održavanje osobne higijene ruku i držanje propisane distance.

 

Budimo odgovorni, poštujući mjere štitimo sebe i druge od COVID 19 virusa!