Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Župan obišao završene radove na rekonstrukciji spoja na granični prijelaz Goričan koji će biti pušten u promet narednih dana

Datum objave: 26. lipnja 2020.

U manje od godinu dana izvođači radova priveli su kraju projekt rekonstrukcije spoja na graničnom prijelazu u Goričanu (autocesta A4- Zagreb – Goričan – granica Mađarske). Župan Međimurske županije Matija Posavec obišao je završene radove zajedno s načelnikom Općine Goričan Mariom Moharićem i članom Uprave Hrvatskih autocesta Stjepanom Baranašićem.
Projekt je obuhvatio rušenje postojećeg nadvožnjaka i krakova spoja, izgradnju novog nadvožnjaka s novim proširenim krakovima koji su omogućili pristup autocesti, kao i izlaz s autoceste u svim smjerovima. Izvedena je nova LED rasvjeta, prometna oprema i signalizacija, izmještanje i zaštita postojećih instalacija. Rekonstrukcijom spoja osigurat će se daljnje funkcioniranje postojećih infrastrukturnih objekata. Izgradnja punog čvorišta osigurat će daljnje funkcioniranje postojećih infrastrukturnih objekata te omogućiti dodatne turističke, ugostiteljske i druge gospodarske aktivnosti, a ujedno će poboljšati lokalnu prometnu povezanost, te pridonijeti sveukupnom razvoju pograničnog područja uz rijeku Muru. S obzirom na to da je izdana uporabna dozvola, čvorište će biti pušteno u promet narednih dana.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content