-2.2 °C
1026.0 hPa
85 %

Župan obišao završene radove na rekonstrukciji spoja na granični prijelaz Goričan koji će biti pušten u promet narednih dana

Datum objave: 26. lipnja 2020.

U manje od godinu dana izvođači radova priveli su kraju projekt rekonstrukcije spoja na graničnom prijelazu u Goričanu (autocesta A4- Zagreb – Goričan – granica Mađarske). Župan Međimurske županije Matija Posavec obišao je završene radove zajedno s načelnikom Općine Goričan Mariom Moharićem i članom Uprave Hrvatskih autocesta Stjepanom Baranašićem.
Projekt je obuhvatio rušenje postojećeg nadvožnjaka i krakova spoja, izgradnju novog nadvožnjaka s novim proširenim krakovima koji su omogućili pristup autocesti, kao i izlaz s autoceste u svim smjerovima. Izvedena je nova LED rasvjeta, prometna oprema i signalizacija, izmještanje i zaštita postojećih instalacija. Rekonstrukcijom spoja osigurat će se daljnje funkcioniranje postojećih infrastrukturnih objekata. Izgradnja punog čvorišta osigurat će daljnje funkcioniranje postojećih infrastrukturnih objekata te omogućiti dodatne turističke, ugostiteljske i druge gospodarske aktivnosti, a ujedno će poboljšati lokalnu prometnu povezanost, te pridonijeti sveukupnom razvoju pograničnog područja uz rijeku Muru. S obzirom na to da je izdana uporabna dozvola, čvorište će biti pušteno u promet narednih dana.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content