Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Stožer civilne zaštite Međimurske županije o novom režimu rada socijalnih ustanova,

Datum objave: 26. lipnja 2020.

U petak, 26. lipnja 2020. godine u Međimurskoj županiji nema novooboljelih osoba od virusa COVID 19.  Ukupno je dosad napravljeno 1204 testiranja. Načelnik Stožera CZ MŽ Josip Grivec apelirao je na građane da pridržavanjem svih dosad donesenih mjera i uputa je od ključne važnosti jer odgovornim ponašanjem možemo smanjiti širenje zaraze koronavirusa. Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana. Nema mjesta panici, epidemiološka situacija je stabilna, a lokalni stožeri će i dalje biti na raspolaganju.
S novooboljelom osobom Međimurska županija je i dalje županija s najnižom incidencijom broja oboljelih.
Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku uputili su naputak o svrhu sprječavanja i suzbijanja epidemije COVID 19 pružateljima usluge smještaja za starije i nemoćne osobe, djecu s poteškoćama u razvoju i odrasle osobe s invaliditetom da do daljnjeg budu ukinute posjete korisnicima koji koriste usluge smještaja u sustavu socijalne skrbi te da se korisnicima ukinu odlasci kući u posjet kako se za vrijeme boravka izvan smještaja u  sustavu socijalne skrbi ne bi zarazili i prilikom povratka virusa prenijeli na ostale korisnike.
Najbolja obrana od ovog virusa jest održavanje osobne higijene i izbjegavanje bliskih kontakta.

Djeca iz Međimurja učit će u Newtonovim sobama u Centru LORI, zahvaljujući sporazumu Međimurske županije i Ludbrega
Stotinu darovitih informatičara i IT stručnjaka u Međimurju  okupila Zimska škola informatike
Danas je rođendan Muzeja Međimurja Čakovec, čuvara kulturno-povijesnog blaga našega kraja
Međimurska županija podržava daljnje aktivnosti Centra za pomoć u kući, osnažujući podršku starijim i nemoćnim sugrađanima
Župan Matija Posavec čestitao europskom viceprvaku i najboljem junioru svijeta Svenu Strahiji
Objavljen poziv za turističke manifestacije i dodijeljeni certifikati za postignuća u održivom turizmu
RJEŠENJE o potrebi postupka prethodne ocjene prihvatljivnosti zahvata za ekološku mrežu - Pošumljavanje Donja Dubrava
Javni poziv za podnošenje zahtjeva za dodjelu dara u naravi u obliku poklon bona hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata s područja MŽ
JAVNI NATJEČAJ za sufinanciranje programa i projekata udruga u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024.
Međimurska županija objavila Javni natječaj za su/financiranje programa i projekata udruga koji su od interesa za Međimursku županiju u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024. godini
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content