Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Hrvatska obilježava spomendan Dan neovisnosti

Datum objave: 25. lipnja 2020.

Povodom spomendana Dana neovisnosti kojim se obilježava povijesna odluka Sabora o pokretanju postupka razdruživanja od ostalih jugoslavenskih republika, donesena 25. lipnja 1991. godine, izaslanstva Međimurske županije, Grada Čakovca i Koordinacije udruga proisteklih iz Domovinskog rata odala su počast i zapalila svijeće kod Spomen obilježja smrtno stradalim i nestalim hrvatskim braniteljima Domovinskog rata Međimurske županije u Perivoju Zrinskih.
Obilježavanju Dana neovisnosti, županu Međimurske županije Matiji Posavcu i zamjeniku župana   Josipu Grivcu, pridružili su se gradonačelnik Grada Čakovca Stjepan Kovač, predsjednik Skupštine Međimurske županije Mladen Novak sa zamjenicima Dragutinom Glavinom i Franjom Makovcem, članovi Koordinacije udruga proisteklih iz Domovinskog rata s predsjednikom Stjepanom Horvatom, predstavnici Udruge obitelji zatočenih i nestalih hrvatskih branitelja Međimurske županije, Udruge hrvatskih branitelja liječenih od PTSP-a Međimurske županije i Zajednica udruga HVIDR-a Međimurske županije.
Hrvatska slavi ovaj spomendan kao podsjetnik na događaje prije 29 godina, kada je na zajedničkoj sjednici sva tri saborska vijeća donesena Ustavna odluka o suverenosti i samostalnosti Republike Hrvatske.
 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content