Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Bogat opus radova u 114 stranica fotomonografije 15 godina Udruge „Izvor“ iz Ivanovca

Datum objave: 23. lipnja 2020.

Uspomene na starine i ručni rad neprocjenjivo su blago kao i radost onoga koji ih posjeduje. “ kratak je opis Udruge za promicanje kvalitete života „Izvor“ iz Ivanovca koja je skromno, ali nezaboravno u  Domu kulture u Ivanovcu predstavila fotomonografiju 15 godina Udruge „Izvor“, čija je prva Osnivačka skupština bila 15. travnja 2005. godine. Uređivački odbor  fotomonografije 15 godina Udruge za promicanje kvalitete života „Izvor“  činili su: Dragica Toplek, Marija Vuglač, Marija Petek, Marina Mihoci i Josip Balog predano radeći na ovoj vrijednoj fotomonografiji u protekle tri godine.
Predsjednica Udruge Marija Petek na samom predstavljanju istaknula je: „Ovo je bilo nezaboravno iskustvo u kojem su sudjelovale sve naše vrijedne članice. Fotomonografija sadrži 261 fotografiju, 5 dokumenta, 24 novinska članka i 23 preslike iz Knjiga utisaka. U njoj se nalaze sve nama drage uspomene. Zahvaljujem svima koji su pomogli u izradi naše fotomonografije.
Josip Balog jedna je od osoba koja Udrugu „Izvor“ prati od samog osnivanja te je svoje bilješke svih ovih godina pretočio u 114 stranica fotomonografije. „Malo je Udruga koje se mogu pohvaliti da članice kroz svoje radove očuvaju naše starine, vezane za  mjesto, a posebno za naše Međimurje te ih prezentiraju na brojnim izložbama. Knjigu smo pisali s mišlju da cijelo bogatstvo Udruge bude jasno i kratko prikazano za svakog čitatelja, a posebno mi je drago da je na naslovnici prva fotografija s prve samostalne izložbe. Iskrene čestitke svim članicama Udruge na njihovom radu.“
U knjizi ima i nekoliko recenzija, a posebna je ona od Ane Vrbanec: „Kronološki, ali jasno, opisana su sva događanja od Osnivačke skupštine do danas. Od 2 200 fotografija odabrane su one koje vjerno pokazuju uspješan rad Udruge. Kopijama originalnih dokumenata potvrđena su sva važna događanja. Imena i aktivnosti članica Udruge skromno su prikazana, gotovo koliko su skromne i same članice.“
Bogat rad, bezbroj sati druženja, lijepih uspomena Udruge za promicanje kvalitete života „Izvor“  i bogat opus svojih radova, članice su prikazivale na samostalnim izložbama, a ujedno su tijekom godina ostvarile i suradnju s vrtićima i osnovnom školom Ivanovec gdje učenicama i učenicima prenose svoje znanje izrade ručnih radova. Također, članice Udruge „Izvor“ uvijek su i vrlo rado viđene gošće na svim događajima koje organizira Međimurska županija. Kako svaki rad ima posebno značenje u kulturi Međimurja, a na kojima već posljednjih 15 godina radi 16 članica Udruge „Izvor“, župan Međimurske županije Matija Posavec čestitao im je i zahvalio što svoje znanje, iskustvo, tradiciju prenose na sve nas, a ujedno čuvaju bogatu kulturu Međimurja koja je i ovom prilikom sačuvana u ovoj vrlo vrijednoj fotomonografiji.
Na samom predstavljanju fotomonografije 15 godina Udruge za promicanje kvalitete života „Izvor“ iz Ivanovca gosti u programu bili su lokalna skupina KUD-a „Katruže“, župni zbor blaženog Alojzije Stepinca, Antonio Peršak i Stanislav Petrović. 


 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content