Međimurje Europska regija sporta za 2022.
3.9 °C
1016.0 hPa
56 %

Nakon 68 dana bez novozaraženih, jedan novi slučaj zaraze COVID 19 virusom u Međimurju

Datum objave: 22. lipnja 2020.

Nakon 68 dana bez novozaraženih, jedan novi slučaj zaraze COVID 19 virusom. Epidemiološka situacija je  i dalje stabilna, a stožer CZ Međimurske županije apelira na dosljedno provođenje svih propisanih mjera zaštite.
Načelnik Stožera CZ MŽ Josip Grivec izvijestio je o stanju u Republici Hrvatskoj te kazao kako nema mjesta panici te da je epidemiološka situacija stabilna, a lokalni stožeri i dalje na raspolaganju.
S novooboljelom osobom Međimurska županija je i dalje županija s najnižom incidencijom broja oboljelih. U samoizolaciji je ukupno 12 osoba, od čega 6 djelatnika ŽB Čakovec, 6 kontakata zaražene osobe.
Župan Matija Posavec uvjeren je da će se stanovnici Međimurja, kao i do sada, dosljedno pridržavati svih propisanih mjera zaštite  te je kazao da će Stožer CZ Međimurske županije uputiti zahtjev državnom stožeru da ograniči ulazak ili barem donese mjere kojima bi se regulirao ulazak u zemlju osoba iz zemalja s eskalirajućim brojem novozaraženih. PU Međimurskoj Stožer CZ Međimurske županije uputit će zahtjev da se pojačaju kontrole mjerenja temperature na ulazu u zemlju na svim graničnim prijelazima u Međimurju.
Unatoč novooboljeloj osobi, epidemiološka situacija je i dalje povoljna, nema panike, no molimo sve naše stanovnike za dodatni oprez, obzirom da su granice otvorene, pojačana su putovanja, ovo vrijeme donosi firme, pričesti, druženja, te će lokalni stožeri s epidemiolozima pojačano pratiti situaciju na terenu.
Baš kao i u vrijeme izbijanja krize izazvane COVID 19 virusom, mi smo spremni u svakom trenutku donijeti sve potrebne odluke s ciljem zaštite zdravlja svih naših stanovnika. Pratit će se 24 sata dnevno stanje na terenu, ako će trebati ponovno ćemo reaktivirati covid ambulante, dežurne telefone, reaktivirati naš zdravstveni sustav. Imamo dovoljno zaštitne opreme, nabavljene su i termovizijske kamere za naše zdravstvene ustanove, no obavezno je i dalje pridržavanje uputa, nošenja maski, dezinfekcija ruku.“  - kazao je župan Posavec.
Glede socijalnih ustanova, smatra da za sada nema potrebe za zatvaranjem domova za starije i nemoćne osobe, već da se i nadalje provode sve dosadašnje mjere, organizira i vremenski limitira trajanje posjeta i intenzivnije prati opće stanje korisnika.
Što se tiče zdravstvenog sustava ravnatelj ŽB Čakovec dr. Tomislav Novinščak kazao je da zaštitne opreme ima dovoljno, da će ponovno biti intenzivirana trijaža u primarnoj zdravstvenoj zaštiti i bolnici te da će biti učinjeno sve kako bi sustav normalno funkcionirao. Ravnateljica ZZJZ Međimurske županije dr. Marina Payerl Pal kazala je da je zaštita zdravlja, poglavito starijih osoba i dalje prioritet, da se testiranja redovito provode, a novi serološki testovi gotovi su u svega sat vremena.  „Rizik od epidemije još uvijek postoji, a on može biti sveden na najmanju mjeru isključivo odgovornim ponašanjem- zaključila je dr. Payerl-Pal.


 

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content