Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Parlamentarni izbori 2020. - objava biračima

Datum objave: 2. lipnja 2020.

 
Predsjednik Republike Hrvatske je dana 20. svibnja 2020. donio Odluku o raspisivanju izbora za zastupnike u Hrvatski sabor. Odluka stupa na snagu 02. lipnja 2020. i objavljena je u „Narodnim novinama“, broj 62/20.
Izbori na biračkim mjestima u Republici Hrvatskoj održat će se u

NEDJELJU 5. SRPNJA 2020.

Izbori na biračkim mjestima u diplomatskim misijama i konzularnim uredima Republike Hrvatske u inozemstvu održat će se u

SUBOTU 4. SRPNJA 2020. I U NEDJELJU 5. SRPNJA 2020.

Obavještavaju se birači da mogu izvršiti pregled, dopunu i ispravak podataka upisanih u registar birača te podnijeti zahtjev za privremeni upis u registar birača izvan mjesta prebivališta, izdavanje potvrde za glasovanje izvan mjesta prebivališta, prethodnu registraciju i aktivnu registraciju u zgradi Međimurske županije, Upravnom odjelu za opću upravu i imovinsko-pravne poslove, Čakovec, Ruđera Boškovića 2, soba broj 23 i 24, od ponedjeljka do četvrtka u vremenu od 7,30 do 16,00 sati, a u petak u vremenu od 7.30 do 13,30 sati.

Rok za podnošenje zahtjeva istječe u srijedu, 24. lipnja 2020.

Posebna napomena:
Pozivaju se birači, pripadnici nacionalnih manjina, koji će napuniti 18 godina do dana održavanja izbora da mogu dati izjavu o nacionalnoj pripadnosti ili ispraviti upisani podatak. Birači se na dan izbora ne mogu izjašnjavati o svojoj nacionalnoj pripadnosti.
Registar birača – kontakt
Ksenija Posavec – voditeljica Odsjeka za osobna stanja građana
Tel: 040/374-019; E-mail: ksenija.posavec@medjimurska-zupanija.hr
Slavica Šopar – referentica za registar birača
Tel: 040/374-172; E-mail: slavica.sopar@medjimurska-zupanija.hr


Obrasci zahtjeva:

Prilozi:

 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content