Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.8 °C
1036.0 hPa
52 %

Međimurje u novi tjedan ušlo bez e-propusnica te već šesti dan bez novozaraženih osoba!

Datum objave: 20. travnja 2020.

U ponedjeljak, 20. travnja 2020., Međimurje je šesti dan bez novozaraženih osoba. U protekla 24 sata obavljeno je 12 testiranja i svi su nalazi negativni.  Obavljeno je ukupno 249 testiranja,  4 su osobe ozdravile, a u Međimurju su trenutno svega 4 osobe pozitivne na COVID 19 virus. Svi su dobrog općeg stanja i pod zdravstvenim nadzorom. Od ponoći su ukinute i e-propusnice za kretanje unutar Međimurske županije, no Stožer civilne zaštite Međimurske županije i dalje poziva na strogo poštivanje svih uputa i preporuka Nacionalnog i županijskog stožera, te Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije.
Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske u nedjelju je donio odluku da se sve druge mjere poput zatvorenih dječjih igrališta i sportskih objekata, način održavanja sprovoda i posljednjih ispraćaja, način sklapanja braka,  rada u trgovini, uslužnih djelatnosti i održavanja sportskih i kulturnih događanja produžuju do 04.svibnja 2020.godine.
Policijska uprava Međimurska će i dalje kontrolirati poštivanje svih mjera, osobito pridržavanje mjera samoizolacije.  Podsjećamo da je u Međimurju aktivno 630 mjera samoizolacije, a u  posljednjih 24 sata za područje Međimurske županije, izdano je 16 novih mjera samoizolacije.
Iz gradskog društva Crvenog križa obavještavaju kako s obzirom na ukidanje propusnica unutar Međimurske županije, svi darivatelji krvi mogu pristupiti ovotjednim akcijama darivanja.
U ponedjeljak od 10:00 – 17:30 u Prelogu u gradskoj kavani Lovac, te u utorak, 21.04. i četvrtak, 23.04.2020. u Čakovcu u prostorijama Međimurske hiže u vremenu od 10:00 – 17:30 sati.

Najbolja zaštita je poštivanje mjera prevencije te izbjegavanje dodirivanja očiju, nosa i usta.


 

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 24. siječnja 2022. - Danas u Međimurju oporavljeno 219 osoba
JAVNI POZIV za podnošenje prijedloga za izbor članova Antikorupcijskog povjerenstva Međimurske županije
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content