Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.6 °C
1030.0 hPa
83 %

Međimurska županija i EWT nagradili sudionike projekta

Datum objave: 10. ožujka 2020.

Međunarodni projekt European Walking Tour u kojem je Međimurska županija partner organizacijama iz Portugala, Slovenije i Finske, popularizira hodanje na prostorima koji su sigurni za kretanje, neopterećeni prometom i besplatni za sudionike. U provedbi projekta Županija uživa punu podršku Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije te suradnika okupljenih u Gimnastičkom klubu “Marijan Zadravec Macan” Čakovec, Društvu “Naša djeca” Donji Vidovec, Osnovnoj škola Orehovica, Osnovnoj škola Kuršanec i Udruzi građana “Gardruža” Gardinovec.
Veliki broj sudionika - hodača mjesečno se okuplja od lipnja i srpnja 2019. godine na turama hodanja. Pored djece i mladih, najveći broj sudionika pripada starijoj dobi uz poseban program koji s njima provodi Zavod za javno zdravstvo Međimurske županije mjesečno organizirajući i predavanja o uravnoteženoj prehrani ovisno (i) o kroničnim bolestima zastupljenima među sudionicima programa.
Želeći posebno nagraditi najaktivnije sudionike European Walking Toura, Međimurska županija ih je darivala pametnim narukvicama. Darove smo im predali u prostorima Zavoda neposredno prije pokreta na novu rutu hodanja. Ne krijući oduševljenje odmah su pokrenuli pametne narukvice koje ih obavješćuju o vremenu, broju prijeđenih koraka, udaljenostima, otkucajima srca i drugom, uz mogućnost spajanja na mobitel. Na lijepo suradnji zahvalili smo i ravnateljici ZJZ Marini Payerl Pal, dr.med. Renati Kutnjak Kiš, dr.med. i medicinskoj sestri Mariji Prekupec.
 

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content