Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.7 °C
1034.0 hPa
62 %

Posljednji dan Psihošpancira u Čakovcu okupio velik broj stručnjaka različitih struka

Datum objave: 17. veljače 2020.

Svake godine u Hrvatskoj se obilježava Tjedan psihologije s ciljem popularizacije znanosti i djelatnosti koju psiholozi obavljaju u svom radu, u okviru kojeg je Društvo psihologa Varaždin od 14. do 17. veljače 2020. godine organiziralo stručni skup pod nazivom Psihošpancir.
Više od 150 psihologa, psihijatara, psihoterapeuta,  rehabilitacijskih edukatora, socijalnih pedagoga, logopeda, ali i stručnjaka drugih struka tijekom tri dana održalo je brojna predavanja, tribine i radionice namijenjene stručnom usavršavanju profesionalaca, ali istovremeno i svim zainteresiranim građanima i studentima.
Nakon dva dana Psihošpancira koja su održana na Sveučilištu Sjever u Varaždinu, Međimursko veleučilište u Čakovcu bilo je domaćin posljednjeg dana ovog festivala psihologije koji osim promocije psihologije kao primijenjene struke ima za cilj i širenje zdravstvene pismenosti te informiranosti stanovništva o mentalnom zdravlju.
Društvo psihologa Varaždin započelo je s organizacijom Psihošpancira prije pet godina na 35. godišnjicu rada te se pokazalo da je stručni skup odlična prilika da se susretnu stručnjaci iz različitih struka s ciljem razmjene iskustva i znanja. Stoga smo nastavili s organizacijom i danas smo izuzetno ponosni na velik odaziv stručnjaka, ali i stručnost tema kojima se bavimo.“, kazala je predsjednica POO Psihošpancira Andreja Bogdan, ujedno predsjednica Hrvatske psihološka komore i Društva psihologa Varaždin.
Otvorenju Psihošpancira u Čakovcu nazočila je zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman koja je istaknula da su teme kojima se bave predavanja i radionice od izuzetnog značaja za stručnjake različitih struka.  Spomenimo da je u okviru Psihošpancira u Varaždinu održan simpozij na temu Psihologija za poduzetn(ik)e, dok je u Čakovcu održan simpozij Psihologija sporta i rekreacije. Program otvorenja Psihošpancira u Čakovcu obogatio je Matej Čemerin, učenik Umjetničke škole Miroslav Magdalenić Čakovec pod mentorstvom profesora Marka Žerjava.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content