Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.6 °C
1030.0 hPa
84 %

Ponovno će se iz Međimurja mjeriti temperatura

Datum objave: 5. veljače 2020.

S obzirom da se unazad nekoliko mjeseci na području Međimurske županije ne provodi mjerenje temperature,  vlage, smjera i brzine vjetra, i na taj se način gube dragocjeni podaci o vremenu na području naše županije i prekida dugogodišnji kontinuitet, župan Međimurske županije Matija Posavec održao je radni sastanak sa predstavnicima Državnog hidrometeorološkog zavoda kako bi se mjerenje vratilo u Međimurje.

Meteorološka postaja za Međimurje je na prostorima GKP Čakom u Čakovcu, te će inicijativom Međimurske županije ona biti preseljena na prostor bivše vojarne odakle će se ponovno meteorološki podaci prikupljati pet puta tijekom dana. U zimskom računanju vremena mjerit će se u 6 sati, 7 sati, 13 sati, 14 sati i u 21 sat, dok će u ljetnom računanju vremena mjerenja biti u 7 sati, 8 sati, 14sati, 15 sati i u 22 sata. Ovo je novi sustav DHMZ-a u kojem će motritelj prikupljati podatke i neprekidno pratiti temperaturu,  smjer i brzinu vjetra. Glavni cilj je povećanje količine i kvalitete podataka o vremenu, klimi, stanju voda i kvaliteti zraka, a time i bolje praćenje klime i pripremljenost na posljedice klimatskih promjena u cijeloj Hrvatskoj.
Osim toga, kišomjerne postaje u Štrigovi, Podturnu i Prelogu nastavljaju prikupljati podatke.
Predstavnice DHMZ-a Ines Srzić i Željka Pogačić su, uz nazočnost pročelnika UO za gospodarstvo,poljoprivredu i turizam Darka Radanovića i pomoćnice pročelnika Danice Pošta, provjerili mjesto na kojem će biti postavljena meteorološka postaja u narednih 30 dana.
Također, DHMZ je u postupku projektiranja i nabave automatskih mjernih postaja za RH, te će jedna takva postaja biti predviđena i za našu županiju.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content