Međimurje Europska regija sporta za 2022.
1.4 °C
1030.0 hPa
69 %

Projekt rekonstrukcije treće zgrade poslovnog inkubatora TICM3 uskoro završen – većina uredskih prostora već rezervirana

Datum objave: 4. veljače 2020.

18 novih ureda, vrhunski opremljena soba za sastanke, modularna informatička učionica s najnovijom  opremom i prostrani izložbeni prostor u holu na prostoru ukupne neto površine 630 kvadratnih metara samo je dio svega što se nalazi u rekonstruiranoj trećoj zgradi poslovnog inkubatora TICM3. Župan Međimurske županije Matija Posavec u nazočnosti direktora Tehnološko-inovacijskog centra Međimurje Ivana Plačka obišao je nove prostore TICM-a.

Investicija vrijedna 5.5 milijuna kuna financirana je iz Europskog fonda za regionalni razvoj kao dio projekta „Ulaganje u proširenje poduzetničke poslovne infrastrukture u Centru znanja Međimurske županije“ koji od 2017. godine provode Međimurska županija kao nositelj projekta, Tehnološko-inovacijski centar Međimurje koji je voditelj projekta i projektni partner Javna ustanova za razvoj Međimurske županije REDEA, zajedno sa 16 suradnika iz javnog, poslovnog, civilnog i obrazovnog sektora.
Tehnološko-inovacijski centar Međimurje, kao ključan element Centra znanja MŽ,  jezgra je razvoja na znanju utemeljenih poduzeća čije djelovanje utječe na podizanje konkurentnosti međimurskog gospodarstva. Prostori poslovnog inkubatora već su rezervirani i poduzeća čekaju da uđu u urede. „Od samog početka djelovanja, TICM bilježi stalan porast potražnje za uslugama inkubacije što je, između ostalog, rezultiralo relativno brzim popunjavanjem trenutačno raspoloživih poslovnih prostora, a tijekom prethodnih devet godina u TICM-u je bilo inkubirano više od 50 organizacija, primarno iz područja informacijsko-komunikacijske tehnologije.“, istaknuo je direktor TICM-a Ivan Plačko te istaknuo da je u trećoj zgradi TICM3 slobodan ostao samo jedan uredski prostor
Adaptacijom i opremanjem trećeg poslovnog inkubatora nastavlja se širenje djelatnosti Tehnološko-informatičkog centra koji je za svoje uspješno djelovanje nominiran za nagradu „Stvaratelji za stoljeća“ za 2019. godinu u organizaciji Međunarodnog ekonomskog foruma „Perspektive“, a Međimurska županija je tu nagradu osvojila 2016. godine. Župan Matija Posavec izrazio je zadovoljstvo zbog velike potražnje za uslugama TICM-a te je istaknuo kako se ovim projektom dodatno utječe na pozitivnu gospodarsku sliku Međimurja.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
 
 
 
 
 
 
 

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content