Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.2 °C
1024.0 hPa
46 %

Restoran Terbotz, Porcijunkulovo i Međimurski štacun Udruge „Najbolje 'z Međimurja“ dobitnici nagrada Suncokret ruralnog turizma Hrvatske

Datum objave: 29. siječnja 2020.

Više od 150 nominiranih iz svih dijelova Hrvatske u sedam kategorija nagrade Suncokret ruralnog turizma Hrvatske, promotori tradicije, kulturne i prirodne baštine te lokalnih proizvoda okupilo se na dodjeli nagrada najboljima u ruralnom turizmu Hrvatske.
Komisija sastavljena od stručnjaka u turizmu odabrala je najbolje u kategorijama - Turistička seljačka gospodarstva, Poduzetnici u ruralnom turizmu, Ruralno-turistički projekti, Ruralno-turističke manifestacije, Tradicijska ruralna gastronomija, Vinski turizam te Nositelji zaštićenih i marketinških oznaka.
Među nagrađenima, tri su nagrade stigle u Međimurje: u kategoriji Tradicijske ruralne gastronomije zlatnu povelju osvojio je Restoran Terbotz, Vinogradarstva i podrumarstva Branimir Jakopić, u kategoriji Ruralno-turističke manifestacije brončanu povelju osvojilo Porcijunkulovo i vrijedna ekipa Turističke zajednice grada Čakovca, dok je u kategoriji Ruralno-turistički projekti, brončanom poveljom nagrađen Međimurski štacun Udruge „Najbolje 'z Međimurja“.
Suncokretom ruralnog turizma promoviraju se tradicijski sadržaji, povezuju se najznačajniji projekti, proizvođači, događaji i zanimljivosti, te se uz očuvanje izvornosti stvaraju novi proizvodi ruralnog turizma.
Ove nagrade ponovni su dokaz strateškog promišljanja turizma i stalnog ulaganja javnog i privatnog sektora u kvalitetu ponude i usluga. Prepoznati smo u različitim segmentima, od eno-gastronomije, manifestacija, do promocije i unaprjeđenja lokalnog tržišta poljoprivrednih proizvoda.“, istaknula je zamjenica župana Sandra Herman koja jedodjeli nagrada nazočila zajedno s voditeljem Turističke zajednice Međimurske županije Rudijem Grulom.

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content