Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Restoran Terbotz, Porcijunkulovo i Međimurski štacun Udruge „Najbolje 'z Međimurja“ dobitnici nagrada Suncokret ruralnog turizma Hrvatske

Datum objave: 29. siječnja 2020.

Više od 150 nominiranih iz svih dijelova Hrvatske u sedam kategorija nagrade Suncokret ruralnog turizma Hrvatske, promotori tradicije, kulturne i prirodne baštine te lokalnih proizvoda okupilo se na dodjeli nagrada najboljima u ruralnom turizmu Hrvatske.
Komisija sastavljena od stručnjaka u turizmu odabrala je najbolje u kategorijama - Turistička seljačka gospodarstva, Poduzetnici u ruralnom turizmu, Ruralno-turistički projekti, Ruralno-turističke manifestacije, Tradicijska ruralna gastronomija, Vinski turizam te Nositelji zaštićenih i marketinških oznaka.
Među nagrađenima, tri su nagrade stigle u Međimurje: u kategoriji Tradicijske ruralne gastronomije zlatnu povelju osvojio je Restoran Terbotz, Vinogradarstva i podrumarstva Branimir Jakopić, u kategoriji Ruralno-turističke manifestacije brončanu povelju osvojilo Porcijunkulovo i vrijedna ekipa Turističke zajednice grada Čakovca, dok je u kategoriji Ruralno-turistički projekti, brončanom poveljom nagrađen Međimurski štacun Udruge „Najbolje 'z Međimurja“.
Suncokretom ruralnog turizma promoviraju se tradicijski sadržaji, povezuju se najznačajniji projekti, proizvođači, događaji i zanimljivosti, te se uz očuvanje izvornosti stvaraju novi proizvodi ruralnog turizma.
Ove nagrade ponovni su dokaz strateškog promišljanja turizma i stalnog ulaganja javnog i privatnog sektora u kvalitetu ponude i usluga. Prepoznati smo u različitim segmentima, od eno-gastronomije, manifestacija, do promocije i unaprjeđenja lokalnog tržišta poljoprivrednih proizvoda.“, istaknula je zamjenica župana Sandra Herman koja jedodjeli nagrada nazočila zajedno s voditeljem Turističke zajednice Međimurske županije Rudijem Grulom.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content