Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.0 °C
1035.0 hPa
46 %

U Međimurju obilježen Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta

Datum objave: 27. siječnja 2020.

Strah, suze, patnja,  nehumanost samo je dio opisa svega što je proživio židovski narod tijekom Drugog svjetskog rata, a to su nezamislivi događaji koji su trajno upisani u živote 7.500 zatvorenika koji su 27. siječnja 1945. godine oslobođeni iz najvećeg nacističkog koncentracijskog logora- Auschwitza.

U Međimurju se od 2005. godine, kada je Generalna skupština UN-a usvojila rezoluciju o obilježavanju Međunarodnog dana sjećanja na žrtve holokausta 27. siječnja, odaje počast milijunima nedužnih žena, muškaraca i djece, žrtava stradalih u holokaustu tijekom Drugog svjetskog rata.
Polaganjem bijele ruže i paljenjem svijeća, predsjednik Židovske općine Čakovec dr. Andrej Pal, župan Međimurske županije Matija Posavec, zamjenik župana Josip Grivec te izaslanstvo Židovske općine u Čakovcu podsjetili su na sve žrtve nacističkih režima te odali počast povijesnom danu za čovječanstvo u kojem su oslobođene tisuće osoba koje su bile u najvećem nacističkom koncentracijskom logoru – Auschwitz.
Najveći zločin u ljudskoj povijesti ne smije se zaboraviti, a na današnji dan prisjećamo se nehumanosti i strahota koje je židovski narod preživio. Obaveza svih nas ovdje je da se ovakva tragedija više nikad ne dogodi, a da naše mlade odgajamo u duhu tolerancije, solidarnosti, zaštite slabijih i ljudskih prava, ali i humanosti. “, istaknuo je predsjednik Židovske općine Čakovec dr. Andrej Pal tijekom obilježavanja Dana sjećanja na žrtve holokausta i sprječavanja zločina protiv čovječnosti.

U organizaciji HVIDR-e Jug Čakovec održana promocija knjige o Domovinskom ratu generala Ademija
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 24. siječnja 2022. - Danas u Međimurju oporavljeno 219 osoba
JAVNI POZIV za podnošenje prijedloga za izbor članova Antikorupcijskog povjerenstva Međimurske županije
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content