Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-2.2 °C
1029.0 hPa
63 %

Promovirano 175 prvostupnika i specijalista Međimurskog veleučilišta

Datum objave: 24. siječnja 2020.

U petak, 24. siječnja 2020. u dvorani Centra za kulturu Čakovec održana je svečanost 11. promocije stručnih prvostupnika preddiplomskih stručnih studija Računarstva, Menadžmenta turizma i spora i Održivog razvoja i 8. promocije stručnih specijalista specijalističkog diplomskog stručnog studija Menadžmenta turizma i sporta Međimurskog veleučilišta u Čakovcu.
Tom prilikom dekan Međimurskog veleučilišta Igor Klopotan, prodekan za razvoj Bruno Trstenjak i prodekanica za nastavu Mirjana Trstenjak te prodekanica za kvalitetu i međunarodnu suradnju Marija Miščančuk promovirali su u stručne prvostupnike i stručne specijaliste 175 promovenata, a među njima 35 stručnih prvostupnika inženjera računarstva, 68 stručnih prvostupnika ekonomije, 43 stručnih prvostupnika inženjera održivog razvoja i 29 stručnih specijalista ekonomije.
„U više od 10 godina rada Veleučilišta završne je radove obranilo te je u zvanja promovirano 1282 studenata. Danas više od polovice svih studenata dolazi iz drugih krajeva Hrvatske. Aktivni smo u europskim projektima, pokrenuli smo i znanstvenu akreditaciju Međimurskog veleučilišta te s ponosom mogu reći da ćemo postati prva znanstvena ustanova u Međimurskoj županiji. Aktivni smo i na međunarodnoj sceni. Preko projekata Erasmus+ povelja potpisujemo ugovore sa svjetskim sveučilištima, a ove godine će ih biti više nego ikada. U postupku smo pisanja elaborata za tri nova studija, između ostalog i diplomskog studija računarstva. Naši studenti se vrlo brzo zapošljavaju te su priznati i cijenjeni na tržištu rada.“  – u svom je govoru naglasio dekan Klopotan te čestitao novim članovima akademske zajednice. Čestitkama na završetku jednog velikog životnog razdoblja pridružio se i župan Međimurske županije Matija Posavec: „Promocija 175-ero mladih, obrazovanih ljudi koji su tijekom svog studiranja na MEV-u stekli nova znanja i iskustva, veliki je doprinos razvoju znanosti i visokoškolskog obrazovanja Međimurja i naše zemlje. Od srca čestitam svim promoventima. Put koji ste prošli nije bio lak, no danas ste došli do cilja na kojem ste ponos roditelja, rodbine, prijatelja te cijele zajednice. Čestitam i Međimurskom veleučilištu zahvaljujući kojem se u Međimurskoj županiji  gradi već drugi znanstveno-istraživački centar, Centar održivog razvoja. Ujedno čestitam na uspješnoj međunarodnoj suradnji te velikom doprinosu bivše dekanice Nevenke Breslauer, sadašnjeg dekana Igora Klopotana te svih profesora i suradnika koji projektima i suvremenim nastavnim planovima i programima čine sve kako bi, zajedno sa našim studentima, pridonijeli ne samo razvoju međimurskog visokog školstva i ugledu MEV-a unutar akademske zajednice, već i daljnjem razvoju i napretku naše županije.“, poručio je župan Posavec.
Ispred akademske zajednice promociji je nazočio i dekan Strojarskog fakulteta u Slavonskom Brodu Ivan Samardžić, a odazvali su se i ostali uvaženi gosti, saborski zastupnici Bernarda Topolko te saborski zastupnik i gradonačelnik Murskog Središća Dražen Srpak, bivša dekanica Međimurskog veleučilišta Nevenka Breslauer.
„Svi ljudi oko mene protekle su se tri godine itekako borili da bi danas mogli stajati pred vama, kako bi vam pokazali da se trud isplati te da je ovaj trenutak ono što će se zauvijek pamtiti.“, poručio je Gabrijel Puklin u ime promoviranih studenata.
Dodijeljena su i priznanja uspješnim studentima: Sebastijanu Sakaču, Sandri Mrzlečki, Ivani Husajina, Danijeli Magdalenić, Maji Horvatić, Karlu Kovačiću, Eriku Petroviću, Romani Pomper te Tihani Kreber, kao i studentima koji su postigli zapažene sportske uspjehe: Sari Šenvald, Eli Trstenjak, Luki Trojku, Ana-Mariji Gabrić te Pauli Markati.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content