-0.9 °C
1026.0 hPa
84 %

Dodijeljene učeničke stipendije djeci hrvatskih branitelja

Datum objave: 23. siječnja 2020.

Međimurska županija svake godine iznova šalje snažnu poruku da hrvatski branitelji i njihove obitelji nisu zaboravljeni. Naime, uz potporu aktivnosti braniteljskih udruga, velika pozornost pridaje se i njihovoj djeci, prvenstveno kroz financijsku potporu školovanju.
Marija Lukovnjak jedna je od 61 učenica/ka stipendista kojima su na svečanosti u zgradi Scheier uručeni ugovori za stipendije. „U ime svih učenika zahvaljujem Međimurskoj županiji što nam pomaže u školovanju te brinu o nama. Sigurna sam da će ovo svima nama biti vjetar u leđa za budući rad i obrazovanje.“, rekla je učenica 3. razreda Gospodarske škole Čakovec.
Od školske godine 2004./2005. do danas Međimurska županija je djeci hrvatskih branitelja dodijelila nešto više od 900 stipendija. Iznos stipendije na godišnjoj razini je 3000 kuna, a isplaćuju se u dvije jednake rate u iznosu od 1500 kn.
„Hrvatski branitelji naši su heroji, ljudi koji su ostavili veliki trag i zadužili nas tijekom devedesetih godina prošlog stoljeća, a mi im nastojimo vratiti velikim poštovanjem i zahvalnošću, ali i brigom za njihovu djecu. Ovim projektnom vrednujemo žrtvu Domovinskog rata i sve one koji su sudjelovali u njemu.“, rekao je župan Matija Posavec, uz vijest da će stipendistima polovica iznosa biti uplaćena najkasnije do sutrašnjeg dana.
Ugovore su učenicima uručili župan Matija Posavec, zamjenik župana Josip Grivec, pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i šport Blaženka Novak, pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo i socijalnu skrb Sonja Tošić-Grlač te privremeni pročelnik Upravnog odjela za civilno društvo, ljudska prava i sport Kristijan Srpak.
U kulturno-umjetničkom dijelu programa nastupili su članovi školskog benda Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec Poetikon.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content