Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.9 °C
1029.0 hPa
70 %

Početak rada prvog znanstveno-istraživačkog centra u Međimurju očekuje se do listopada ove godine

Datum objave: 17. siječnja 2020.

Radovi na razvojno-edukacijskom centru za metalsku industriju Metalska jezgra Čakovec u punom su zamahu. U društvu ravnatelja Marija Šercera, buduće prostore prvog znanstveno-istraživačkog centra na području Međimurja obišao je župan Matija Posavec.
Međimurska županija kao osnivač Metalske jezgre ima namjeru izgraditi kvalitetnu tehnologijsku platformu pri čemu ključno mjesto imaju stručnjaci koji će infrastrukturu staviti u funkciju, koristiti za znanstveno-istraživačke aktivnosti, educirati poduzetnike, akademsko osoblje i druge ciljne skupine. Potrebe poduzetnika za određenom tehnologijom ili znanjima i vještinama s jedne strane te znanja i znanstveno-istraživački interesi s partnerskim znanstveno istraživačkim institucijama s druge strane određivat će buduće djelovanje Metalske jezgre koja će biti organizirana u dva odjela – Odjel za istraživanje i razvoj i Odjel za tehnologiju.
„Radovi na rekonstrukciji nekadašnje jahaone na prostoru bivše vojarne u Čakovcu započeli su početkom lipnja prošle godine i trebali bi u potpunosti biti završeni do listopada ove godine do kada Ustanova mora biti u potpunosti opremljena.“, kazao je ravnatelj Mario Šercer te dodao kako će „pod jednim krovom“ na raspolaganju biti tehnološki najnapredniji uređaji za 3D mjeriteljstvo, 3D prototipiranje, 3D modeliranje i simulacije te za razvoj elektroničke opreme, što je jedinstven slučaj u Hrvatskoj. Kao buduća znanstvena institucija, Metalska jezgra mora biti upisana u Upisnik znanstvenih organizacija kod Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske te je u tijeku priprema dokumenata za pokretanje akreditacijskog postupka.
Infrastrukturni dio aktivnosti uspostavljanja Metalske jezgre sufinanciran je iz Operativnog programa Konkurentnost i kohezija u iznosu od 31.290.223,12 kuna. Nositelj projekta je Međimurska županija, a partneri su Tehnički fakultet Sveučilišta u Rijeci, Fakultet organizacije i informatike Varaždin Sveučilišta u Zagrebu i Međimursko veleučilište u Čakovcu, dok u provedbi projekta u funkciji operativnih tijela djeluju Javna ustanova za razvoj Međimurske županije REDEA i Tehnološko-inovacijski centar Međimurje.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content